Soft

Ju e përdorni shumë fjalën ‘OK’, po a ia dini kuptimin?

OK” është një fjalë anglisht që tregon miratim, pranim, marrëveshje, pëlqimin ose pranimin. Ajo është kthyer shpesh si një fjalë e huazuar në shumë gjuhë të tjera dhe ka qenë e përshkruar si fjalë që mund të kuptohet gjerësisht në ...

Read More »

Tragjedia në SHBA/ Nënë e bijë vdesin në aksidente të ndryshme brenda 30 minutash

Një ngjarje e rëndë është raportuar në SHBA, ku një grua dhe vajza e saj humbën jetën në dy aksidente të ndryshme brenda 30 minutash mëngjesin e së martës në SHBA.

Read More »

Dëshironi një seks të ‘’çmendur’’, ndiqni këto këshilla

Një edukator seksi nga Zelanda e Re ka disa këshilla për ju. Louise Bourchier, drejtoi seminarin të quajtur “Upgrade Pleasure” rreth kënaqësisë dhe asaj se çfarë duam në shtrat.

Read More »

Harrojini kremërat! Ky produkt natyral do t’ju shpëtojë fytyrën nga aknet

Një produkt natyral mund të bëhet heroi i fytyrës tuaj. Bëhet fjalë për kosin. Ky produkt është i përbërë nga shumë vitamina dhe minerale që ushqejnë dhe rigjallërojnë lëkurën. Nëse keni lëkurë problematike dhe me akne, përdorni këtë maskë të ...

Read More »

Njihuni me qytetin e mëkateve. Kishit dëgjuar më parë për të? (Foto)

Një pasqyrë e qytetit të mëkateve, ka shokuar një botë të tërë. Po flitet për Bankokun, kryeqytetin e Tailandës.

Read More »

E “hëngrët”/ Policia gjen metodën për t’ju kapur mat me celular në timon

Të gjithë ne pavarësisht se bëjmë sikur zbatojmë ligjet, në një moment çfarëdo të ditës na ndodh që të flasim në celular ndërkohë që jemi duke drejtuar makinën. Kjo natyrisht është shumë e rrezikshme pasi një pakujdesi e vogël apo ...

Read More »

Rrëfimi i ndyrë i mamit me dy fëmijë: I dashuri më çmendi në shtrat…por…!

Psikologia ka kritikuar ashper një grua 36-vjeçare e cila ka rrëfyer së fundmi për britaniken “The Sun” se e ka tradhtuar burrin e saj pas 10 vitesh martesë, duke bërë seks me një djalë 15 vjet më të ri. Ajo ...

Read More »

Vidhet si në filma në muze monedha gjigante e arit

Një monedhë gjigante ari, që mban imazhin e mbretëreshës dhe ka një vlerë prej 4 milionë dollarë, është vjedhur nga një muze në Gjermani. Monedha kanadeze, e pagëzuar me emrin “gjethja e madhe e panjes”, ka një vlerë të jashtme ...

Read More »

Si ta kuptoni kur e dashura juaj ka bërë seks me dikë tjetër!

Meshkujt është shumë lehtë t’i kuptosh kur kanë bërë seks. Ecin nja gjysmë metra mbi tokë, fishkëllejnë dhe i përshëndesin njerëzit, të njohur e të panjohur. Edhe në qoftë se nuk arrini ta kuptoni vetë, gjasat e mëdha janë që ...

Read More »

Prezantuesja italiane aksidentalisht tregon të brendshmet në transmetim live

Barbara Francesca Ovieni është ylli i ri i tabloidëve britanikë. Prezantuesja italiane, gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në televizion, ka ngritur fustanin, duke u treguar kështu të gjithë shikueseve të brendshmet. Kaq ka mjaftuar që emrin i saj të ndërkombëtarizohet. ...

Read More »