Soft

41-vjeçari mbetet pa fjalë nga ajo që i ndodh në qendrën tregtare

Një banor i Durrësit është habitur nga ajo që i ka ndodhur në një qendër tregtare. Një ditë më parë, ai ka depozituar në komisariatin e policisë së Vorës denoncimin e tij për vjedhjen e një karroce fëmijësh në parkimin ...

Read More »

I cmenduri djeg gruan me benzinë në sy të fëmijëve

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Rumani, ku një burrë i ka vënë zjarrin gruas në sy të dy fëmijëve. Pamjet e rënda janë filmuar nga kamerat e sigurisë së një fast food-i në qytetin verior të Rumanisë, Buhusi. ...

Read More »

Avionët ushtarakë “hyjnë në lojë” pasi avioni i pasagjerëve humb kontaktin

Një ngjarje dramatike ndodhi të enjten në Europë, kur një avion i “Jet Airways” humbi kontaktin me pikat e kontrollit të trafikut ajror. Avioni me 330 pasagjerë në bord dhe 15 anëtarë të ekuipazhit ishte nisur nga Mumbai, Indi, dhe ...

Read More »

Me këtë përbërës zbardhni dhëmbët për 4 minuta

Nëse dhëmbët tuaja janë të bardhë si bora, ju patjetër që do të lini një efekt pozitiv tek njerëzit, në të kundërt, kjo do të ishte pak e sikletshme. Dhëmbët e verdhë mund të shkaktohen nga produkte të tilla si ...

Read More »

Këto janë fantazitë seksuale që femrat kanë ‘turp’ t’i pranojnë

Departamenti i Psikologjisë në Universitetin e Kebekut është marrë së fundmi me 1.500 studentë, femra dhe meshkuj, për të përcaktuar se cilat janë fantazitë seksuale të tyre dhe nëse ato janë të zakonshme apo të pazakonshme. Nga rezultatet, studiuesit zbuluan ...

Read More »

Vogëlushi 15-muajsh bëhet sensacion në internet

Vogelushi Harlen Bodhi White, nje vajze me faqe topolake, sy blu dhe buzëqeshje engjëllore, është kthyer në sensacion në internet, edhe pse është vetëm 15-muajsh. Ka më rreth 186 000 ndjekës në Instagram, më shumë se Harper Beckham (86,000), vajza ...

Read More »

Shoferi kryen 3 shkelje njëherësh, nuk gjobitet, s’do ta besoni kush është autori

Tashmë çdo ditë shoferët hasin me shkelje nga më të ndryshmet, por e “bukura” është kur këto shkelje bëhen pikërisht nga policia. Ajo që supozohet të jetë shembull për ne qytetarët, tashmë duket se ndihet e mbinatyrshme, pasi shkeljet nuk ...

Read More »

Takimi i Berishës me Kreshnik Spahiun, por objektin 10.000 dollarë në foto po cmend rrjetin?

I habiti të gjithë dhe tashmë është kthyer në epiqendrën e mediave takimi pas 9 vitesh mes Sali Berishës dhe Kreshnik Spahiut. Nje detaj i fotos, me sakte ora e Kreshnik Spahiut e cila kushton 10 mije dollare, po ben ...

Read More »

Kapriçot e motit/ Nuk do ta besoni sa do shkojnë temperaturat të premtën!

Ndërsa kjo javë ka nisur me temperatura të ulëta, ku në zonat veriore temperaturat kanë shënuar edhe minus disa gradë, situata pritet të ndryshojë. Moti i paqëndrueshëm dhe me shira do të na shoqërojë edhe nesër, por në fundjavë do ...

Read More »

Simptoma e panjohur e kancerit të gjirit, 1 në 6 gra të diagnostikua

Një në gjashtë gra me kancer gjiri kanë shenja të sëmundjes mbrapa në shpinë, e cila shfaqet në formën e një gunge. Ky është studimi i fundit i realizuar nga Universiteti i Londrës i cili është paraqitur në konferencën e ...

Read More »