Shqiperia ne “Euro 2016”

Mediat serbe: Shqipëria po shkon në Europianin 2016

Mediat më të mëdha serbe po e raportojnë drejtpërdrejt ndeshjen ndërmjet Armenisë dhe Shqipërisë, ku kombëtarja jonë pjesën e parë e ka mbyllur me rezultat fantastik prej 2:0.

Read More »

Ja si e festoi Granit Xhaka golin e Shqipërisë

Mesfushori shqiptar që luan për Zvicrën, Granit Xhaka është emocionuar teje mase pas golit të parë të Shqipërisë kundër Armenisë. Xhaka madje edhe ka qarë pas këtij goli, pasi Shqipëria tashmë është shumë pranë kualifikimit në Euro

Read More »

Menaxheri i kombëtares Alban Bushi: Duam vetëm fitore në Armeni

Alban Bushi, Menaxher i përfaqësueses shqiptare të futbollit tha për Televizioni Shqiptarë, se fitorja është shumë e rëndësishme, pasi arrihet një rezultat historik për futbollin tonë.

Read More »

Armenia, super-masa sigurie për ndeshjen me Shqipërinë

Masa të jashtëzakonshme sigurie në Yerevan, në prag të sfidës Armeni-Shqipëri. Autoritet vendase kanë angazhuar forca të shumta policore, për mbarëvajtjen e takimit, i cili mund të jetë

Read More »

Ndeshja me Armeninë, FSHF: 2 milionë euro premio për kualifikimin në “Euro 2016”

Zbulohet premio për Kombëtaren Shqiptare të Futbollit në rast se kuqezinjtë kualifikohen në Euro 2016. Prej ditësh përflitej për një shërblim të FSHF për Kombëtaren

Read More »

Formacioni i sotëm, De Biasi hedh në fushë 3 sulmues

Trajneri i kombëtares Gianni De Biasi duket se ka bërë të ditur formacionin që do të jetë në fushë në orën 18:00. Kështu, vihen re shumë ndryshime në raport me ndeshjen me Serbinë. Në

Read More »

Rama: Shiu qoftë bereqet për Kuqezinjtë

Kryeministri Edi Rama ka uruar që ky shi që po bie orët e fundit të jetë bereqet për ekipin kombëtar. “Për shkak të shiut të rrëmbyeshëm, i pamundur organizimi i sotëm në Parkun e

Read More »

Çoroditen koefiçientët për Armeni-Shqipëri

Kompanitë e basteve kanë ndryshuar ditën e sotme koefiçientët për ndeshjen mes Armenisë dhe Shqipërisë. Fitorja e Armenisë dhe barazimi nuk kanë ndryshuar ndërsa fitorja e Shqipërisë

Read More »

​Duka e De Biasi përgatisin skemat (Foto)

Pak orë para ndeshjes ndaj Armenisë, trajneri i kombëtares Gianni De Biasi së bashku me presidentin, Armando Duka dhe Sekretarin e Përgjithshëm Ilir Shulku janë mbledhur për të diskutuar për detajet e fundit.

Read More »

Digitalb: Armeni-Shqipëri pa pagesë prej 17:00 në Supersport

Platforma Digitalb duket se ka vendosur tu ofroje te gjithe shqiptareve mundesine per ta pare pa pagese ndeshjen e fundit te ekipit kombetar ne Armeni. “#‎Armeni‬ – ‪#‎Shqiperi‬ do të transmetohet falas për të gjithë prej orës 17:00, kur nis ...

Read More »