Shqiperia ne “Euro 2016”

Etrit Berisha: Humbëm një betejë por fituam luftën

Portieri i Kombëtares, Etrit Berisha, i cili ishte një ndër më meritorët për suksesin e Shqipërisë, u shprehë shumë i lumtur për kualifikimin në Francë. “Ishte një ndeshje e madhe, ende nuk mund ta besoj se e kemi arritur Francën. ...

Read More »

Mediat daneze: Shqipëria në Europian me biletën tonë!

Makthi i trajnerit Morten Olsen në eliminatoret e Euro 2016 është materializuar pa luajtur fare Danimarka në fushë. Skuadra nordike do të detyrohet t’i luajë në play off shanset e saja për të shkuar në Francë 2016, pasi nga vendi ...

Read More »

Ja cfarë shkruajnë mediat botërore për kualifikimin e Shqipërisë

Kualifikimi i Kombëtares shqiptare në Evropian është bërë lajm botëror. Media botërorë ka shkruar për kualifikimin historik të Kuqezinjve në Francë. “Shqipëria u kualifikua për herë të parë në histori të saj në një eveniment të rëndësishëm, pas fitores ndaj ...

Read More »

Mesazhi i kryeministrit Rama: U bë realitet ëndërra e pamundur!

Kryeministri Edi Rama e ka ndjekur me shumë emocione ndeshjen Armeni – Shqipëri, ku në fund fitojë Kombëtarja shqiptare për të shkruar historinë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur tejet i emocionuar pas kualifikimit të Shqipërisë në

Read More »

Kjo është mrekullia, shqiptarët sfidojnë shiun, festime kudo

Kjo eshte mrekullia e kombetares dhe e futbollit. Shqiptarët nuk i ndal më askush. Ata kanë siguruar një biletë për në Francë. Pavarësisht shiut të madh që ka pushtuar vendin, me qindra tifozë të kombëtares kanë dalë në rrugët e ...

Read More »

Video – Festimet për kualifikimin e Shqipërisë në “Euro 2016”

Tifozeria e kombetares shqiptare ka shperthyer ne feste. Kjo video paraqet festimet qe po mbahen ne qytetin e Durresit ne zonen e Muzeumit. Shqiptaret kane mbushur rruget dhe sheshet ne nje feste te madhe per kete arritje te kombetares.

Read More »

De Biasi: Fitoren ia dedikoj familjes time dhe gjithë shqiptarëve

Uroj që Shqipëria të rritet duke marrë shembull këta djem të mrekullueshëm. Kështu tha trajneri De Biasi pasi ndeshjes së fituar në Armeni.

Read More »

Duka: Kemi kombëtare me zemër, të festojmë të gjithë

Nuk kemi një super-skuadër, por kemi një kombëtare me zemër. Kështu është shprehur kreu i FSHF Armando Duka, pas ndeshjes së fituar nga Shqipëria në Armeni.

Read More »

Kombëtarja shkon në Euro 2016, festë kuqezi në trojet shqiptare

Fishekzjarre ne Tirane pas fitores se kombetares se Shqiperise ne Armeni. Ndonese na duhej nje fitore qofte edhe minimale, kemi shenuar tre gola.

Read More »

Presidenti Nishani: Rrugë të mbarë në Europian SHQIPE!

Shqiponja po fluturon drejt Europianit 2016. Simbolikisht keshtu mund te pershkruhet nje status ne faqen e presidentit te Republikes Bujar Nishani, publikuar gjate ndeshjes Armeni-Shqiperi. “Rrugë të mbarë në Europian SHQIPE!”-ka shkruar kreu i shtetit shqiptar Bujar Nishani.

Read More »