Shqiperia ne “Euro 2016”

Didier Deschamps: Shqipëria e meritoi kualifikimin në Europian

Shqipëria kualifikohet në Euro 2016 si e dyta e grupit I me 14 pikë duke lënë pas Danimarkën që me dy pikë më pak se kuqezinjtë shkon në play-off. Verdikti final mund të mos i ketë pëlqyer danezëve por një ...

Read More »

Marcelo Lipi përgëzon De Biasin: Realizoi të pabesueshmen me Shqipërinë

Suksesi i Shqipërisë në kualifikimet e Evropianit 2016 në Francë, ka mahnitur edhe trajnerin kampion bote me Italinë në “Gjermania 2006”. Ish-trajneri i Juventusit ka folur për “Corriere dello Sport”, duke analizuar ndeshjet e djeshme kualifikuese dhe verdiktet e tyre.

Read More »

Cana: Në Europian me kokën lart, si Shqipëri e Madhe

Në Europian me kokën lart, jo si Shqipëria e vogël, por pretendojmë si Shqipëria e madhe, është shprehur kapiteni i kombëtares Lorik Cana, në pritjen e kryeministrisë. Kombëtarja është e lumtur kur sakrificat tona kuptohen vijoi kapiteni.

Read More »

Gazeta suedeze “Expressen” uron kuqezinjtë në shqip: “Urime Shqipëri”

E përditshmja suedeze“Expressen” në faqen e saj online në internet ka pasqyruar kualifikimin historik të Shqipërisë në Kampionatin Europian 2016, që do të mbahet në Francë.

Read More »

Kombëtarja mbërrin në Rinas, pritet nga mijëra tifozë kuqezinj

Pasi arriti kualifikimin historik për në “Euro 2016” me fitoren e së dielës 3-0 në Armeni, mesditën e kësaj të hëne Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mbërritur në Aeroportin e Rinasit, e nisur rreth orës 11:30 nga Aeroporti i Jerevanit ...

Read More »

Pas himnit, ​De Biasi këndon edhe “Xhamadani vija-vija” (VIDEO)

Gianni De Biasi nuk është bërë rastësisht shtetas i Shqipërisë. Ai ka kënduar pa problem ‘hymnin e shqiptarëve’, “Xhamadani vija-vija”. Gianni De Biasi është gjithmonë e më shumë një shqiptar, jo vetëm nga pasaporta që ka marrë, por edhe nga ...

Read More »

Kombëtarja Shqiptare niset nga aeroporti i Jerevanit

Kombëtarja shqiptare e futbollit, pasi arriti kualifikimin historik në Euro 2016 pas fitores së të dielës në Armeni, paraditen e së hënës është nisur nga aeroporti i Jerevanit në drejtim të Tiranës.

Read More »

Mediat e huaja: Shqipëria hyn në histori

Të gjitha mediat e huaja sportive i kanë bërë jehonë lajmit të kualifikimit të Shqipërisë në fazën finale të Euro 2016, duke vënë theksin në faktin se kjo është hera e parë që kombëtarja jonë do të luajë në një ...

Read More »

Media italiane: De Biasi me pasaportë shqiptare çoi Shqipërinë në “Francë 2016”

Bileta e prerë për në Francë nga përfaqësuesja Shqiptare ka bërë jehonë edhe në shtypin e huaj. “UEFA” uron për këtë kualifikim kuqezinjtë me një foto të ekipit kombëtar pas festës së golit ndaj Francës. “Të kualifikuar. Shihemi në Francë ...

Read More »

A do ketë festë në Rinas?! Ja kur kthehet kombëtarja në atdhe!

Eshte rasti per te festuar dhe per ti nderuar sic duhet djemte e kombetares. Kuqezinjte kthehen te henen ne atdhe pas ndeshjes se luajtur ne Armeni ku arriten kualifikimin ne Euro

Read More »