Shqiperia ne “Euro 2016”

Zbulohet prapaskena, Armando Duka tentoi zëvendësimin e De Biasit

Përkundër sukseseve të De Biasit në këtë kampanjë kualifikuese, FSHF-ja e kishte menduar zëvendësimin e tij. Ish sulmuesi i Shqipërisë, Igli Tare ka zbuluar se Federata Shqiptare e Futbollit, i kishte kërkuar atij ta shqyrtonte mundësinë për të qenë përzgjedhës ...

Read More »

Duka: De Biasit do ti ofrojmë rinovimin, por ka një problem

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka folur për rinovimin e kontratës me trajnerin italian Giani De Biasi. Duka nuk e përjashtoi mundësine që “shifrat” të prishin marrëdhëniet.

Read More »

Kualifikimi, ja torta e mirëseardhjes për kombëtaren në Tiranë

Pas kthimit ne atdhe dhe ceremonive zyrtare festive ne Tirane, Kombetarja shqiptare ka darkuar ne nje nga restorantet e Tiranes.

Read More »

Ja dedikimi i Mergim Mavrajt për kualifikimin e kombëtares

Mergim Mavraj, futbollisti i kombetares shqiptare ka nje dedikim te vecante per kualifikimin e Shqiperise ne Euro 2016. ME ane te nje postimi ne faqen e tij zyrtare, Mavraj ia dedikon kete arritje te madhe deshmoreve dhe

Read More »

Kombëtarja bashkon politikën, Nishani, Basha e Meta bashkë në Presidencë

Ceremonia e dhenies se titullit “Nderi i Kombit” per kombetaren shqiptare ne Presidence, pas kualifikimit ne europian, duket se ka bashkuar politiken. 

Read More »

Atëherë kur filloi ndryshimi, letra e De Biasit për kombëtaren në 2012

Kjo eshte letra motivuese e trajnerit Giani De Biasi per kombetaren shqiptare te futbollit ne vitin 2012, atehere kur filloi gjithcka, me ndryshimin e frymes dhe mentalitetit te skuadres kombetare e cila tashme eshte kualifikuar ne kampionatin europian. 

Read More »

Besart Berisha uron kombëtaren për kualifikimin

Nuk mungon një foto e veçantë e Besart Berishës për kualifikimin historik të Kombëtares shqiptare në Kampionatin Evropian “Francë 2016”. Njeriu që djersiti për disa vjet fanellën kuqezi, dhe që tani po

Read More »

Kombëtarja zbret në shesh, Cana: Tungjatjeta shqiptari!

O tungjatjeta – ne behemi krenare dhe te lumtur, kur ju shikojme ju te lumtur.

Read More »

Nishani dorëzon medaljen “Nderi i Kombit”: Kombëtarja na bashkoi si kurrë më parë

Presidenti Bujar Nishani i dorezoi kapitenit Lorik Cana, medaljen “Nderi i Kombit”, akorduar kombetares shqiptare te futbollit pas kualifikimit ne Europianin e Futbollit 2016. Gjate fjales se mbajtur ne presidence, Nishani tha se kombetarja, me ulje ngritjet e veta,

Read More »

“Rama vendos” për trajnerin: De Biasit do ti bllokojmë pasaportën, s`e lëmë të ikë!

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij gjatë takimit me kombëtaren, i kushtoi një rëndësi të veçantë trajnerit Gianni De Biasi.

Read More »