Shqiperia ne “Euro 2016”

Gazeta amerikane: Ballist Morina tregoi një javë më parë se mbante armë me vete

New York Times, gazeta prestigjoze amerikane, ka botuar sot kete artikull ne lidhje me ndeshjen Shqiperi-Serbi dhe arrestimin e Ballist Morines: Në Tiranë, forcat e rendit arrestuan sot tifozin më të njohur të Shqipërisë, Ismail Morina, dhe tre shokë të ...

Read More »

Meterologët: S`ka reshje shiu gjatë ndeshjes Shqipëri-Serbi

Mëngjesi i sotëm ka sjellë një ditë të vërtetë vjeshte me reshje karakteristike të stines në të cilën ndodhemi dhe me temperatura të freskëta. Vranësirat dhe reshjet kanë përshkuar të gjithë territorin e vendit por në fakt kjo ditë vjeshte ...

Read More »

Ndeshja me Serbinë, Kosova vishet kuqezi

Flamujt kuqezi janë vendosur në pallate, vitrina e rrugë të kryeqytetit të Kosovës. Entuziasmi i qytetarëve për këtë ndeshje është më i madh se kurrë.

Read More »