Shqiperia ne “Euro 2016”

Nis hyrja e tifozëve në “Elbasan Arena”, snajperë në kullat rreth stadiumit

Ka nisur hyrja e tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 17:00, dhe jo në 16:00. Ashtu siç ishte parashikuar, zona përreth stadiumit të “Elbasan Arenas” është blinduar nga masa të rrepta sigurie. Forca të shumta policiore janë angazhuar që ...

Read More »

Policë nga Kosova për sigurinë e ndeshjes Shqipëri – Serbi

Efektiva te policise se Kosoves, i jane bashkuar policise shqiptare ne planin e masave per ndeshjen Shqiperi-Serbi.

Read More »

“Elbasan Arena” pret ndeshjen Shqipëri-Serbi, foto nga ajri

Kjo foto nga ajri paraqet gjendjen e stadiumit Elbasan Arena pak ore para ndeshjes mes Shqiperise dhe Serbise. Brenda stadiumit aktulisht ndodhet vetem stafi i skuadrave, specialiste te policise dhe personeli i “Elbasan Arena”.

Read More »

Kosovë, ndeshja Shqipëri -Serbi do të ndiqet në sheshet e qyteteve

Elbasan Arena do jetë sot edhe në gjithë Kosovën, edhe në sheshe qytetesh, në transmetimet televizive të lojës së futbollit Shqipëri-Serbi.

Read More »

Ndeshja Shqipëri-Serbi, stadiumi ‘Elbasan Arena” rrethohet nga policia

Stadiumi “Elbasan Arena”,  ku sonte do të zhvillohet ndeshja mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj së Serbisë, e vlefshme për eleminatoret e kampionatit evropian, “Francë 2016”, është rrethuar nga forcat e Policisë.

Read More »

15 minuta xhiro në shesh, Kombëtarja serbe “nxemje” në “Nënë Tereza”

Futbollistët e kombëtares serbe kanë shfrytëzuar sheshin “Nënë Tereza” si një lloj nxemje para se të zbresin në fushë përballë kuq e zinjve.

Read More »

Ali Ahmeti i BDI-së do të jetë në ‘Elbasan Arena’ për ndeshjen, ja bileta

Mes shumë personaliteteve në tribunën Vip të “Elbasan Arena” do të jetë edhe kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti.

Read More »

Ja formacioni anti-Serbi, rikthehet Balaj në sulm

Në prag të sfidës së shumëpritur të “Elbasan Arena”-s mes Shqipërisë dhe Serbisë, që do të zhvillohet mbrëmjen e kësaj të enjteje, e vlefshme për kualifikueset e Europianit 2016, Top Channel mëson edhe formacionin me të cilin pritet të zbresin ...

Read More »

Atmosfera në Morinë, tifozët me këngë e valle drejt Elbasanit

Me këngë e valle qindra shqiptarë nga diaspora vijojnë të hyjnë nga pika e Morinit drejt Elbasanit, ku mbrëmjen e sotme zhvillohet ndeshja “Shqipëri-Serbi”.

Read More »

Ndeshja, fluks tifozësh nga Maqedonia në Qafë Thanë

Në pikën e kalimit të Qafë Thanës vihet re një fluks i madh tifozësh që shkojnë në drejtim të Elbasanit për të ndjekur ndeshjen Shqipëri-Serbi.

Read More »