Shqiperia ne “Euro 2016”

Flet agjenti i Rey Manaj: Do ti kërkojmë falje De Biasit

Një postim i papërshtatshëm kundër De Biasit në vendin ideal për t’u futur në telashe për një futbollist, rrjetet sociale, dhe pastaj një gol me shpresat. Rey Manaj ka qenë protagonist këtë të martë , në të keq e në ...

Read More »

Euro 2016, parashikohet grup i vështirë për Shqipërinë

Tashmë që ëndrra për të marrë pjesë në një kampionat evropian është bërë realitet për kombëtaren kuqezi, vëmendja shkon te shorti i Euro 2016 që do të hidhet në Paris në datën 12 dhjetor. Ende nuk janë përcaktuar 4 vazot ...

Read More »

De Biasi për Gazzeta Dello Sport: Endërra vazhdon…

Gazzetta Dello Sport i ka dedikuar një hapësirë të vecantë një interviste me trajnerin e Shqipërisë, Gianni De Biasi, arktektin e këtij suksesi historik të kuqezinjve. Festa nuk është zhvilluar vetën në Tirana apo në trojet e tjera shqipfolëse, por ...

Read More »

Mediat italiane: Rei Manaj u la jashtë kombëtares, akuzon De Biasin

Sulmuesi i Interit Rei Manaj, i cili u be objekt i teknikut Xhani De Biasi per ndërhyrjet e tij për t’u futur ne kombëtare ka reaguar menjëherë, duke i konsideruar thëniet e trajnerit te kombëtares thjesht gënjeshtra. Ne një reagim ...

Read More »

E pabesueshme, skedina që parashikoi fitoren e Shqipërisë me 3 gola në Armeni

Ne ndeshjen me Armenine, Shqiperise i mjaftonte nje fitore me nje gol te vetem per tu kualifikuar ne Europian. Kombetarja shkoi ne ate ndeshje pas humbjes me Serbine e cila nuk kaloi lehte. Askush nuk do ta mendonte se do ...

Read More »

Vajza e De Biasit “tradhëton” Italinë: Në Europian, jam me Shqipërinë

Dhe ëndrra u kthye në realitet! Më në fund të gjithë do të përjetojmë emocionet e kampionatit Evropian, i cili deri para pak kohësh ishte diçka e pa imagjinueshme, por sot jo! Kjo kombëtare arriti atë që nuk e kishte ...

Read More »

Selfie e Ramës me kombëtaren gjatë Procesit Sportiv

Read More »

Europiani, Shqipëria në vazon e katërt, ja kundërshtarët e mundëshëm

Teksa kemi prerë biletën për në “Francë 2016” tashmë jemi në pritje të hedhjes së goglave për të parë se me cilat ekipe do përballemi në grupet e Europianit. Kombëtarja jonë pozicionohet në vazon e katërt bashkë me Rumaninë, Uellsin, ...

Read More »

Flet vajza e De Biasit: E dua Italinë, por në Europian jam me Shqipërinë

Dhe ëndrra u kthye në realitet! Më në fund të gjithë do të përjetojmë emocionet e kampionatit Evropian, i cili deri para pak kohësh ishte diçka e pa imagjinueshme, por sot jo! Kjo kombëtare arriti atë që nuk e kishte ...

Read More »

Tifozi shqiptar i bën dhuratë të pabesueshme kombëtares së Serbisë

Nje dite pas deklaratës së djeshme të kapitenit Lorik Cana se serbët do ta shohin Kombëtaren tonë nga televizori duke pirë birra, dikush ka menduar edhe më tej. Oltion Prifti, një tifoz i Kombëtares me banim në Suedi, ka dërguar ...

Read More »