Politika

Puna informale e institucioneve, Rama: Kërcënonin rënien e shtetit

Skandali i Sigurimeve në institucionet shtetërore, ka qenë në qendër të deklaratës së kreut të qeverisë Edi Rama teksa zhv illoi një takim në Kryeministri mbi skemën e re të pensioneve.

Read More »

Nishani preferon heshtjen, 4 ligje hyjnë në fuqi pa dekret

Presidenti i Republikës ka vendosur te mos shprehet për 4 ligje te miratuara nga maxhoranca ne seancën e 18 dhjetorit te vitit te kaluar; duke i lënë ato te hyjnë ne fuqi ne heshtje. Sot ka përfunduar afati qe kreu ...

Read More »

Nebiaj, PD: Kur Rama flet për liritë, ka garant audiencën e telenovelave

Partia Demokratike përmes zëdhënëses Oriela Nebiaj deklaroi se fjalë dhe vetëm fjalë, vijnë nga Edi Rama, i cili shpenzoi më shumë se një orë me një propagandë që është krejt e kundërta e akteve të tij konkrete, e sjelljes së ...

Read More »

Fshehën pasurinë, ILDKP padit 10 zyrtarë dhe ish-deputetin

Nje numer prej 11 zyrtaresh e ish zyrtaresh jane paditur ne prokurori nga Inspektoriati i Larte i Deklarimit dhe Kontrollit te Pasurise. Mes te paditurve eshte edhe ish deputeti i PD, Gjoke Uldedaj.

Read More »

Rama me krerët fetarë: S`jemi jashtë rrezikut, të ruajmë vlerat tona

Kryeministri i vendit Edi Rama i është drejtuar komuniteteve fetare, medias dhe opinionin publik, gjatë një konference të mbajtur në selinë e qeverisë shqiptare një ditë pas marshimit të unitetit në Paris.

Read More »

Gjosha: Shqipëria do të jetë zëri përkrahës i Kosovës për në BE

Në kuadër të vizitës shtetërore në Tiranë, gjatë ditës së sotme, Ministri për Integrime Evropiane, Bekim Çollaku dhe Kryetarja e Komisionit për Integrim Evropian në Kuvendin e Kosovës, Teuta Sahatqija, u pritën nga Ministrja e Integrimit Evropian të Shqipërisë, Klajda ...

Read More »

The Independent: Kryeministri Edi Rama, homazh për viktimat e ‘Charlie Hebdo’ me një stil të veçantë

Gazeta prestigjoze angleze  “The Independent” i ka rezervuar një artikull paraqitjes së kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë marshimit të paqes në Paris.

Read More »

Serbia i dërgon notë proteste Shqipërisë

Serbia i ka dërguar një notë proteste Shqipërisë, për shkak të hartës së “Shqipërisë së Madhe”, e cila u shfaq në murin e Kryeministrisë me rastin e Vitit të Ri.

Read More »

Meta: Marshimi në Paris, tregues i triumfit kundër terrorizmit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Ambasadën e Republikës së Francës në Tiranë ku u takua me Ambasadorin, Bernard Fitoussi, për t’i shprehur ngushëllimet për ngjarjen tragjike të ndodhur në Paris, Francë.

Read More »

Ambasadori amerikan Lu: Privilegj që ndodhem në vendin e shqiponjave

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu mbërriti të dielën në Shqipëri.

Read More »