Politika

Zgjedhjet, deputetët i dorëzojnë Ramës emrat e kandidatëve për Qarkun Shkodër

Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama ka pritur sot ne nje takim ne seline e PS, deputetet socialiste te qarkut te Shkodres. Takimi ka pasur ne objektiv dorezimin e kandidaturave te propozuara nga baza dhe strukturat e Partise per kandidim ...

Read More »

Braçe: 21 janari po nis të shplekset s’ka më pika të vdekura, urdhra

Pas deklaratës së ministrit të brendshëm se ka depozituar në Prokurorinë e Tiranës një kallëzim penal ndaj ish-ministrit të brendshëm Lulzim Basha për ngjarjet e 21 janarit ka reaguar edhe deputeti socialist Erjon Braçe duke thënë se ka nisur tashmë ...

Read More »

Kuvend, rrëzohen dekretet e presidentit Nishani për Gjykatën e Lartë

Kuvendi rrëzoi të enjten në seancë plenare dekretet e Presidentit të Republikës për emërimin e dy anëtarëve të rinj në Gjykatën e Lartë.

Read More »

Partia Demokratike zyrtarizon kandidatët për Elbasanin dhe Kamzën

Drejtuesit e PD kane percaktuar emrat me te cilet do te garojne ne zgjedhjet lokale te qershorit ne bashkine e Elbasanit dhe te Kamzes. Partia Demokratike mesohet se zyrtarizoi sot kandidaturat e Xhelal Mziut për Bashkinë e Kamzës dhe atë ...

Read More »

Basha pret Thaçin: Zbatim të plotë marrëveshjes së Ohrit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi në një takim ku u diskutua për situatën politike në Maqedoni. Kryetari Basha, rikonfirmoi mbështetjen e plotë të Partisë Demokratike për kauzën e ...

Read More »

Mima: TVSH e energjisë, premtim juaji jo yni

Ish-Ministri demokrat tanimë deputet Florion Mima deklaroi nga seanca e Kuvendit se Kryeministri Edi Rama po tenton të bëhet lider i Ballkanit. “Ky nuk është premtimi i PD, por i mazhorancës. Kemi pasur shumë diskutime, mbi justifikimet e dhëna nga ...

Read More »

Nishani përmbyll vizitën në qendrat me popullsi arbëreshe në Kalabri

Kreu i Shtetit gjatë ditës së dytë të vizitës së tij në qendrat me popullsi arbëreshe në Kalabri, zhvilloi një takim në Komunën e San Cosmo Albanese, me ftesë së Kryetarit të saj Cosmo Azzinari. Takimi u zhvillua në një ...

Read More »

Kandidati i pavarur përballë PS dhe PD në Shkodër

Nje kandidat i pavarur kunder Bazhdarit dhe PD ne Shkoder. Me karriere politike ne qendren e djathte franceze, Vullnet Elbasani do te jete kandidati i ri per kete qytet ne 21 qershor.  Vullnet Elbasani, ish-gazetar i Rilindjes Demokratike, se bashku ...

Read More »

Pr.ligji për energjinë, Bushati: Propozimi i PD dashakeqës për fushatë

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati tha se propozimi i opozitës për të ulur TVSH-në energjisë elektrike qëndron jashtë kontekstit, sepse tashmë sipas tij, sektori i energjisë nuk konsiderohet më si një “peshë e varur në qafën e ekonomisë, por ...

Read More »

Noka: Shteti është vënë në shërbim të bandave

Deputeti demokrat Flamur Noka deklaroi se pushimi i hetimeve ndaj oficerit të dërguar nga Saimir Tahiri pranë bandës së Shullazit, për ngjarjen e rëndë të 5 janarit, tregon se deri në çfarë nivelesh alarmante ka arritur pushteti i krimit dhe ...

Read More »