Politika

Ambasadorët e huaj braktisin seancën parlamentare pas sherrit

Disa prej ambasadorëve të akredituar në Tiranë kishin zgjedhur që të ishin pjesë e seancës parlamentare. Pavarësisht se kanë mbërritur që në orën 10:00 ata kanë ndjekur vetëm një orë zhvillimet e punimeve. Me ndërprerjen e seancës pas zënies së ...

Read More »

Opozita lë bosh karriget në Kuvend, Meta: Duhet të vinin në kohë, kishin interpelancë me Ramën

Kryeministri Edi Rama është paraqitur në seancën e Kuvendit në interpelancën e kërkuar nga shtatë deputetë të Partisë Demokratike të cilët e akuzojnë Policinë e Shtetit për veprime të dhunshme në nxjerrjen jashtë ambienteve të grevës së studentëve të universiteteve ...

Read More »

Braçe: Koha të përballemi me Berishën dhe strukturën e tij kriminale

Në prag të seancës parlamentare, deputeti socialist Erjon Braçe thotë se është koha për tu përballur. “Një vit e gjysëm që Sali Berisha e kërkon këtë me çdo kusht; Shpif, akuzon, mashtron, sajon, kundërshton, refuzon, sulmon, madje në mënyrën më ...

Read More »

Refuzohet kërkesa e Brahos, nuk do ketë videoprojektor në sallën e Kuvendit

Administrata e Kuvendit e ka refuzuar kërkesën publike të deputetit dhe njëkohësisht kryetarit të Komisionit të Sigurisë Kombëtare për vendosjen e një projektori në sallën e seancave plenare. Spartak Braho kërkoi dje që të mundësohej vendosja e projektorit duke e ...

Read More »

PD mbledh grupin, mungon deputeti Mhill Fufi

Pak minuta përpara seancës parlamentare është zhvilluar mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike. Ajo çka ka rënë në sy ka të bëjë me faktin se në këtë takim ka munguar deputeti demokrat i Qarkut të Lezhës Mhill Fufi, person ...

Read More »

Meta i jep dritën jeshile mocionit të mosbesimit ndaj tij

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta nuk ka hezituar pёr ti dhёnё dritёn jeshile mocionit tё mosbesimit qё opozita ka kёrkuar pёr tё. Kёrkesa ёshtё firmosur menjёherё dhe futur nё procedurё pёr tё kaluar drejt seancёs parlamentare tё Kuvendit. Mbetet pёr ...

Read More »

Ristani: Tahiri u dha kohë grupeve kriminale të zgjidhin konfliktet mes tyre

Sekretari i përgjithshëm i PD, deputeti Arben Ristani akuzoi ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri se ka qenë në dijeni të akuzave të deputetit Tom Doshi dhe nuk ka kryer detyrën për hetimin e ngjarjes.

Read More »

Nishani fton Presidentin serb Nikolic më 26 Maj në Tiranë

Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti sot në një takim Kryetaren e Asamblesë Kombëtare të Republikës së Serbisë, zonjën Maja Gojković, e cila ndodhet në një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Read More »

Mhill Fufi takohet me Ilir Metën në Kuvend

Larg vëmendjes së kamerave deputeti demokrat Mhill Fufi është takuar rreth orës 11.45 minuta paraditen e se merkures me kreun e parlamentit Ilir Meta pas akuzave të bëra nga deputeti Tom Doshi se Meta ka paguar për eliminimin e tij ...

Read More »

Fatmir Mediu: Tahiri u përpoq të manipulojë opinionin, Fatjon Skenderi s`ka qenë shoferi im

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka hedhur poshtë sot akuzat e Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Read More »