Politika

Bushati: Pronarët e mediave, rrëmbyen prona publike, tendera, liçenca universiteti e leje ndërtimi

Nga Andi Bushati Pse pushohen gazetarët nga puna???? Debati për shkarkimin e disa drejtuesish në media ka hapur një polemikë që do të qorrollepsë publikun dhe që kërkon të daravisë mendjen e tij nga problemi real i TV dhe gazetave ...

Read More »

‘Çahet’ shumica, deklarata e fortë e PDIU: Meta, ndaje mendjen për koalicionin!

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda ka lëshuar një deklaratë të fortë, duke i kërkuar kryeparlamentit dhe kreut të LSI-së, Ilir Meta të ndajë mendjen për çështjen e koalicionit parazgjedhor.

Read More »

Gruaja bleu 1 për qind të aksioneve të Bankës Credins, reagon për herë të parë Alfred Peza

Deputeti i PS, Alfred Peza ka reaguar per here te pare ne lidhje me lajmin se bruaja e tij ka blere nje per qind te aksioneve te bankes Credins me vlere 1.13 miliard leke. Ne nje postim ne faqen e ...

Read More »

Berisha akuzon Ramën: Miliona lekë për zyrën e Linditës, asnjë investim për shkollat

Mbyllja e shkollave për nëj javë nga gripi dhe i ftohti, ka bërë që ish-kryeministri Berisha të reagojë, dhe jo vetëm, por dhe të akuzojë kryeministrin. Përmes një statusi në Facebook, Berisha shkruan se Rama harxhon 1,5 miliard lekë për ...

Read More »

Ben Blushi akuzon “të mëdhenjtë”: Duan zgjedhje pa reformë

Kryetari i partisë Libra, Ben Blushi akuzoi partitë e mëdha se nuk e duan reformën zgjedhore, pasi sipas tij ajo cënon interesat e tyre. “Reformë zgjedhore s’do ketë pasi partitë e vjetra nuk duan për sa kohë që votat i ...

Read More »

Gruaja e deputetit të PS blen 1 për qind të bankës Credins, 1.13 miliardë lekë

Bashkëshortja e deputetit te PS Alfred Peza, zonja Mirela Ndini, eshte bere pronare e një pakete aksionesh në Credins Bank, me vlerë 1.13 miliardë lekë të vjetra. Kjo është zbuluar nga disa njoftime të mediave, që i referohen dokumenteve të ...

Read More »

PS i kthen ‘borxhin’ LSI: Mbase duhet ta provoni sa vleni të vetëm në zgjedhje

Partia Socialiste ka reaguar pas deklaratave të ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani dhe deputetes së LSI-së, Silva Caka, të cilët paralajmëruan mundësinë e daljes pa PS-në në zgjedhjet parlamentare. Deputeti socialist, Vladimir Kosta i ka kthyer përgjigje LSI-së duke shtuar se kjo ...

Read More »

Një grua në krye të ONM-së, vjen zyrtarja që do “shkundë” drejtësinë shqiptare

Pas pak javësh në Shqipëri do të mbërrijë Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit i cili ka një rol kyç në procesin e “Vettingut”. “Vizion plus” ka mësuar se në krye të këtij operacioni do të jetë Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në ...

Read More »

PD drejt bojkotit të zgjedhjeve? Bylykbashi: Reformës i futën plumbin ballit

Bashkëkryetari demokrat i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi sqaroi pak caste me pare, arsyet pse opozita u largua nga mbledhja dhe akuzoi Partinë Socialiste se i po e vret reformën zgjedhore duke mos pranuar votimin dhe numërimin elektronik. Ndërsa ...

Read More »

Dashamir Tahiri kërkon mandatin në Kolegj Zgjedhor: Italia ma fali dënimin

Dashamir Tahiri padit KQZ-në në Kolegjin Zgjedhir dhe kërkon rikthimin e mandatit të deputetit. Pasi dërgoi vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Kolegjin Zgjedhor, avokati i ish-deputetit Dashamir Tahiri deklaroi se dënimi në Itali i klientit të tij është ...

Read More »