Politika

Publikohen pamjet, ja si ziheshim me grushta deputetët në Kuvendin e Shqipërisë në vitin 1997 (VIDEO)

Kanë kaluar 20 vite që nga ajo kohë, situata parlamentare në Shqipëri mbetet pothuajse e njëjtë.

Read More »

Basha nuk dorëzohet, i drejtohet Ramës: Bëhu i zgjuar, jep dorëheqjen

Protesta vazhdon dhe qëllimet e protestuesve vijojnë, me në krye Bashën i cili sërish ditën e sotme i kërkoi Ramës të jap dorëhqjen.

Read More »

Ndryshimi i ministrave në qeveri, sot do të bëhet dekretimi i tyre

Ditën e sotme pritet që presidenti Nishani të dekretojë katër Ministriat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, i shumëpërfolur ditët e fundit si hetues në periudhën e diktaturës komuniste, Ministren e Shëndetësisë ...

Read More »

“Nuk ka zgjedhje në 18 qershor, do shtyhen për në vjeshtë”

Përkundër vendosmërisë së pëcjellë nga kryeministri Edi Rama për mbajtjen e zgjedhjeve në 18 qershor, ish-deputeti Koçi Kokëdhima parashikon shtyrjen e tyre në vjeshtë. Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes “Zgjidhja” gjatë një takimi me mbështetës të tij në Shkodër, tha ...

Read More »

“Mos bëj shumë llafe por vepra”, ja si i kthehet Rama komentuesit

Ne postimin e videos per komunikimin javor qe kryeministri Edi Rama mban cdo te diele me ndjekesit ne rrjetet sociale, nuk kane munguar as pergjigjet per komentuesit. Qytetari: Mos degjo analistet,opinionistet, politikanet,zagaret tradhetaret apo piset….ec perpara dhe beje kete vend ...

Read More »

Berisha publikon foton: Ja cfarë ndodhi sot tek shtëpia e Edi Ramës në Surrel

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje foto diten e sotme ne te cilen shprehet se puonjes qe paguhen me taksat e banoreve te Tiranes, jane angazhuar ne pastrimin e oborrit te shtepise se kryeministrit Edi Rama ne Surrel te Dajtit. ...

Read More »

Endri Fuga ironizon Nishanin: U mbars mali dhe polli lajme të rreme me stemë Republike

Pas deklaratës së Presidentit te Republikës Bujar Nishani se Ministri i ri i Brendshëm i propozuar Fatmir Xhafaj është i papërshtatshëm për këtë post, ka ardhur reagimi i parë nga ana e zyrtareve të Kryeministrisë. Këshilltari i Ramës, Endri Fuga ...

Read More »

A është gati për një mandat të dytë si president? Ja si përgjigjet Nishani

Ndërsa Presidentit Nishani po i afron përfundimi i mandatit, ky i fundit ka shprehur gatishmërinë për të vijuar detyrën e tij. I pyetur gjatë konferencës për shtyp, Kreu i Shtetit ka deklaruar se do të ishte i gatshëm për të ...

Read More »

“Ja si vidhen hapur paratë e shqiptarëve me tenderat e Ujësjellësit të Tiranës”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar diten e sotme nje rast abuzimi me tenderat e ujesjellesit te Tiranes. Ja cfare shkruan ai: Nje vjedhje e hapur e Lal plehut me Dabullen e “Hakmarrjes per Drejtesi”! Qytetari dixhital denoncon: Bashkin e Tiranes, ...

Read More »

Dekretimi i katër ministrave të rinj, Nishani flet sot

Zyra e Presidentit te Republikes Bujar Nishani lajmëroi një konferencë për shtyp të dielën pasdite, por pa saktësuar cila është tema qendrore e deklaratës së tij. Kreu i shtetit u kthye në fundjavë nga një konferencë ndërkombëtare dhe është ende ...

Read More »