Politika

Taulant Balla zbulon shkakun “e vërtetë” të protestës së PD

Protesta e Partisë Demokratike është një përpjekje e opozitës për të rritur tensionin në vend, për të bllokuar implementimin e reformës në drejtësi dhe do të shërbejë si alibi për humbjen e radhës së PD-së në zgjedhjet e ardhshme, ka ...

Read More »

PD merr vendimin drastik në ditën e dytë të protestës: Bojkot ndaj Parlamentit

Grupi parlamnetar i Partisë Demokratike ka marrë një vendim drastik ditën e sotme. Pas takimit të thirrur në ora 14.00, me praninë e kryetarit të PD Lulzim Basha, grupi parlamentar i opozitës ka vendosur që të bojkotojë Parlamentin. Në këtë ...

Read More »

PD protestë në ditën e dytë në cadra, ja cfarë bëri Edi Rama pak metra më tej

Muzika ka shoqëruar ditën e dytë të protestës së opozitës, në çadrën e ngritur poshtë zyrës së kryeministrit Edi Rama, të cilit i kërkojnë dorëheqjen për t’i hapur rrugën një qeverie teknike, si garanci për zgjedhje të lira e të ...

Read More »

Deputeti socialist ironi me protestën e opozitës: Ekzaltim sikur kanë datën për seks!

Deputeti i Partisë Socialiste, Artan Gaçi ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës e cila ka hyrë në ditën e saj të dytë. Përmes një statusi të postuar në ‘Facebook’ deputeti socialist ironizon protestën, ndërsa shkruan se PD ja ...

Read More »

Basha: Protesta vazhdon, fund demokracisë së fasadave, kemi mbështetje ndërkombëtare

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbajtur një fjalim para qytetarëve të mbledhur në çadrën e ngritur përpara kryeministrisë. Ndersa opozita ka hyre në ditën e dytë të protestës, Basha tha se, për përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme ...

Read More »

“Deutsche Welle”: Brukseli ka dyshime për manipulimin e zgjedhjeve të 18 qershorit

Drejtuesit e Bashkimit Europian i frikësohen manipulimit të zgjedhjeve të 18 qershorit, nga ana e qeverisë. Për herë të parë Brukseli ka shprehur frikën e një situate tjetër në Shqipëri, sidomos pas zgjedhjeve. Lajmin e beri me dije Deutsche Welle ...

Read More »

Ecuria e protestës, Basha mbledh grupin parlamentar të PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha njoftohet se do të mbledhe grupin parlamentar në orën 14:00 për të diskutuar për protestën që opozita ka nisur prej ditës së djeshme. Sipas burimeve zyrtare, grupi i PD pritet të diskutojë strategjitë që do ...

Read More »

KQZ pergjigje prokurorise: Prenga nuk preket nga dekriminalizimi

Në një dalje publike, zëdhënësja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka informuar në lidhje me zbatimin e ligjin të dekriminalizimit se, nga 140 deputetë sa ka Parlamenti, vetëm 19 prej tyre kanë të dhëna në një ose më shumë rubrika ...

Read More »

Basha i bashkohet protestës, ja mesazhi për qytetarët në ditën e dytë

“Ky është Parlamenti dhe Parlamenti jeni ju”. Kështu është shprehur kreu i PD, Lulzim Basha përpara qytetarëve ditën e sotme. Ai iu bashkua protestës në cadrën e ngritur tek kryeministria në ditën e dytë të këtij aktiviteti të opozitës. Basha ...

Read More »

Protesta, Paloka: Zgjedhjet e lira, varri dhe vdekje e Ramës

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka dha se zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë varri i kryeministrit Rama dhe për këtë arsye ai nuk pranon që shqiptarët të votojnë. “Shumica jonë, shumica juaj, shumica e shqiptarëve po ...

Read More »