Politika

A u tremb Berisha nga kërcënimi i Zani Çaushit për ta vrarë? Ja përgjigja e tij

Ish-kryeministri Berisha, ne nje interviste per Berat Buzhalen te “Express” tregon se si i perjetoi kercenimet e Zani Çaushit gjate vitit te mbrapshte. Keshtu, Berisha thote se ai nuk u tremb nga thirrjet e Zani Çaushit per te vrare Berishen. ...

Read More »

“Ja cfarë i kanë thënë amerikanët Sali Berishës”

Në një reagim me ironi, avokati Spartak Ngjela ka sulmuar publikisht çadrën ku zhvillohet protesta e opozitës. Ngjela komenton ngërçin politik në vend, dhe thekson ne faqen e tij ne FB se se qeveria gjermane dhe BE ka bllokuar miliarda ...

Read More »

KQZ nuk u heq mandatin deputetëve dhe kryebashkiakëve të akuzuar nga prokuroria

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur në mbledhjen e te enjtes të mos u heqë mandatin asnjë prej deputetëve dhe kryetarëve të bashkive që kishin parregullsi në vetë-deklarime. KQZ vendosi që vetë-deklarimet të riverifikohen edhe njehere duke refuzuar kerkesen ...

Read More »

Ministrja e Ramës foto nga çadra e lirisë, i gjithë kabineti i bën ‘like’

I gjithë kabineti qeveritar i PS, i ka bërë LIKE masivisht kësaj fotoje. Fjala është për një imazh që ka publikuar në faqen e saj ministrja Milena Harito. Vetëm pak caste pas publikimit të kësaj fotoje që tregonte cadrën e ...

Read More »

Ndjesa publike e Lindita Nikollës/ “Jam prej gjaku dhe mishi, kush më detyroi të përdor atë fjalor”

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me replika të forta mes deputetit Ben Blushi nga njëra anë, dhe kryeministrit Rama, ministres Nikolla, dhe deputetit Braçe, nga ana tjetër. Gjuha u bë edhe më e ashpër gjatë përplasjes së deputetit Blushi ...

Read More »

Luan Rama “plas bombën” në Parlament: 101 ton kanabis u asgjësuan pa procesverbal!

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Luan Rama gjatë fjalës së mbajtur në Parlament ditën e sotme ka hedhur akuza mjaft të ashpra në adresë të policisë, dhe më konkretisht në luftën e ‘munguar’ të saj kundër lënëve narkotike. Duke ...

Read More »

Ismet Haxhia: Urdhri në mesnatë i Berishës në ‘97, si u mblodhën 60 tropojanë në Presidencë

Ish-i dënuari me 20 vjet burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, Ismet Haxhia rrëfen në librin e tij “Kronika e Dhimbjes” të shtëpisë botuese “Helga’s Secrets”, situatën e vështirë në vitet 1997-1998 në Tropojë dhe në të gjithë ...

Read More »

I riu i tregon kryeministrit ç’duhet të bëjë, Rama i kontrollon Facebook-un dhe ja ç’i thotë

Nje djale i ri i quajtur Kristiano i ka kërkuar Ramës që të lërë njëherë e mirë reklamat dhe të merret me punë që do ta ndihmojnë këtë popull, por Rama si ekspert i këtij rrjeti mendon ndryshe. Siç e ...

Read More »

Rama, Blushit: Në kohën e Nanos bërë një vrimë në ujë, ndërsa të Ilir Metës fluturove

Kryeministi Edi Rama i është kundërpërgjigjur Ben Blushit menjëherë pasi ai foli në foltoren e Kuvendit dhe i kërkoi ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafajit të thotë kush është strategjia e tij për të luftuar kanabisin si dhe të shtojnë numrin ...

Read More »

Kërcënimi i rektorëve, Saimir Tahiri dëshmitar në prokurori për Shullazin

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri paralajmerohet se do të paraqitet ditën e premte në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Ish-anëtari i qeverisë Rama mësohet se do të pyetet në lidhje me çështjen e kërcënimit të rektorit Mynyr Koni. Ky i ...

Read More »