Politika

Tahiri pret në zyrë një prej ministrave që pritet të shkarkohen të hënën

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka takuar ish-Ministrin Saimir Tahiri në ambientet e Ministrisë së Brendshme. Bushati përflitet të jetë një prej ministrave që Rama mund t’u firmosë shkarkimin ditën e hënë. Pak orë më parë, Tahiri u ...

Read More »

EMRAT/ Ndryshimet e kabinetit Rama në 3 vite e gjysmë

Nëse të hënën zyrtarizohen ndryshimet në Qeveri, ato ndoshta do të jenë më të rëndësishmet, por jo të parat të bëra nga Kryeministri Rama. I fundit ishte largimi i Ylli Manjanit, ndërsa për të gjetur të parin duhet të kthehemi ...

Read More »

Analiza/ “E vërteta pse Edi Rama e lëshoi Saimir Tahirin”

Deputeti i opozitës, Astrit Patozi ka komentuar shkarkimin nga posti i ministrit te Brendshem te Saimir Tahirit. Tahiri është shkarkuar nga kryeministri Rama pas një takimi në kryeministri. Astrit Patozi thotë se “cfarëdo që të thotë Saimir Tahiri në tekstin e dorëheqjes ...

Read More »

Largimi i Tahirit, vjen reagimi i parë nga PD-ja: Ra një frut i helmuar! Kjo Qeveri ka…

Vjen reagimi i parë nga anët e PD-së për shkarkimin e Saimir Tahirit nga posti i ministrit të Brendshëm. Sipas koordinatorit të PD-së, Ervin Salinji “largimi i Tahirit është rënia e parë e një fruti të helmuar”. Reagimi:  Lajmi për ...

Read More »

Saimir Tahiri s’e priste shkarkimin nga Rama, ja cfarë publikoi dje në Facebook

Saimir Tahiri është shkarkuar sot nga posti i ministrit të Brendshëm. Gjithcka ka ndodhur papritur dhe duket se Tahiri nuk ishte në dijeni të shkarkimit. Fillimisht është raportuar për një takim mes kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm, por më pas është bërë me ...

Read More »

Dreka e shkarkimit të Saimir Tahirit, ja kush mori pjesë, i pranishëm edhe Vangush Dako

Ka përfunduar dreka e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri me zyrtarët e policisë. Drejtorët e qarqeve, kreu i policisë së Tiranës, kreu i policisë së shtetit Haki Cako, dhe kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, kanë qenë së ...

Read More »

Dorëheqja e Tahirit/ Ylli Manjani zbulon kërkesën e shërbimeve të huaja

Teksa pritet që ministri i Brendshëm Saimir Tahiri të dalë në një konferencë për shtyp që të japë arsyet se pse dha dorëheqjen nga ky post, kujtojmë se ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi më 30 janar se shërbimet e ...

Read More »

Ja cfarë bëri ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pasi i paraqiti dorëheqjen Edi Ramës!

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, thuhet se ka dorëzuar dorëheqjen tek kryeministri Edi Rama. Gjithcka ka ndodhur papritur, ditën e sotme ndërsa ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar në lidhje mekëtë ndryshim të papritur në qeverinë shqiptare. Rreth orës 12.00, ...

Read More »

Rama në Gjermani: Integrimi në BE, para se të jetë vonë…!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha sot nga Berlini se, “ne e dëshirojmë Bashkimin Euopian kur euroskepticizmi është rritur në Europë, sespse e shohim integrimin europian për Shqipërinë dhe Ballkanin, si instrument modernizues dhe forcë e paqes dhe stabilitetit në ...

Read More »

“Rama kërcënoi ndërkombëtarët, u kërkoi ‘Integrim’ para se të jetë vonë”

Kru i opozitës, Lulzim Basha e cilëson si kërcënim të hapur ndaj ndërkombëtarëve deklaratën e kryeministrit Rama, bërë dje nga Berlini, teksa kërkoi ‘integrim para se të jetë vonë”. Gjatë fjalës në cadrën e protestës, Basha theksoi se “qeveria me ...

Read More »