Politika

“Jeton me familjen në Holandë”, Basha reagon për herë të parë ndaj akuzave të Ramës

Kryetari i PD, Lulzim basha per here te pare reagon ndaj akuzave te kryeministrit Rama i cili theksoi se kryetari i opozites jeton me familjen dhe femijet e tij ne Holande. “Ne vend qe te merret me 1000 halle qe ...

Read More »

Votimi elektronik, OSBE rrëzon PD: Tani s’ka më kohë!

Kreu i Prezencës së OSBE-së në Tiranë Bernd Borchardt shprehet qartë se nuk ka kohë të mjaftueshme për aplikimin e teknologjisë në zgjedhjet e 18 qershorit. Ne kete menyre  OSBE hedh poshte edhe pretendimet e opozites se kjo mund te ...

Read More »

Veliaj ironi Bashës e Berishës: Njëri rrit fëmijët në Holandë, tjetri me pushime në Meksikë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur gatishmërinë e tij dhe të institucionit që ai drejton se ka detyrime për qytetarët që kanë nevojë. Teksa inspektonte rifillimin e punimeve në kopshtin nr. 17 në Njësinë 7, Veliaj ‘thumboi’ edhe kryetarin ...

Read More »

Votimi elektronik/ Blushi thumbon Ramën për Juventusin dhe gjyqtarët

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi ka folur sot nga foltorja e Parlamentit për votimin dhe numërimin elektronik. Blushi u shpreh se votimi dhe numërimi elektronik janë të mundshëm dhe është e kotë të mos realizohen. Sipas Blushit, kjo ul koston dhe përvec ...

Read More »

Basha: Ja kushtet për të qenë kandidat për deputet i PD-së

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka mbledhur sot Kryesinë e PD-së. Gjatë fjalës së tij, Basha tha se të gjithë kandidatët për deputet në zgjedhjet e ardhshme do t’i nënshtrohet një procesi verifikimi.

Read More »

Berisha: Merreni seriozisht propozimet tona, nëse doni të bëni zgjedhje

Ish-Kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në foltoren e Parlamentit tha se mazhoranca duhet të marrë seriozisht kushtet e vendosura nga opozita për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Berisha përveç votimit elektronik, tha se duhet krijuar mundësia për votim edhe ...

Read More »

Ambasadorja e Holandës: 2017, viti i drejtësisë, s`do ketë të paprekshëm

Nga Gjykata e Korçës ku ka zhvilluar një takim me gjyqtarë dhe prokurorë, për rëndësinë e reformës në drejtësi, ambasadorja e Holandës Dewi Van de Weerd, theksoi se qëllimi final i reformës është të mos ketë të paprekshëm. Ambasadorja pohoi ...

Read More »

Alfred Peza: Kur isha në media më adhuronin, pasuria ime në politikë u shtua me 0 lekë

Vetem disa ore pasi Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit, (ILDKPKI) nisi sot hetimin për pasurinë e ish-gazetarit sot deputet i Partisë Socialiste, Alfred Peza, vetë ai sqaron se po i bëhet një ...

Read More »

“1 milion dollarë pasuri”, Rama reagon për herë të parë për Pezën

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar për herë të parë debatin per pasurinë e deputetit të PS-së, Afred Peza, i cili rezultoi se pak kohë më parë kishte blerë aksione me vlerë mbi 1 miliardë lekë (1 milionë dollarë) në një ...

Read More »

Komisioni kërkon me polici “sekserin” e CEZ, hetohen udhëtimet e Shkelzen Berishës

Komisioni hetimor për CEZ-in, i ka dërguar shkresë policisë se shtetit për të sjellë me force për të dëshmuar Nuel Kalanë dhe Hamza Merxhanin, pasi ata nuk i janë përgjigjur ftesës për të dhënë dëshminë lidhur me rolin qe kane ...

Read More »