Politika

Partia e Ben Blushit akuzon Bashën për vjedhje: Ishte ideja jonë!

Partia “Libra” pretendon se PD i ka vjedhur idenë për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë përmes një përzgjedhje Online, ku qytetarët do të japin preferencat e tyre. Përmes një reagimi, Libra pretendon se ka qene e para që propozoi idenë e përzgjedhjes ...

Read More »

Dnevnik në sulm ndaj kryeministrit Rama: Mori 9 milionë dollarë nga SOROS

Në numrin e ri gazeta Dnevnik hedh vrer ndaj ish kryeministrit shqiptarë Edi Rama, informon Zhurnal ndërsa e gjithë kjo fushatë anti Rama që po bëhet nga mediat maqedonase pikërisht për shkak të bashkimit që ai i bëri faktorit shqiptarë ...

Read More »

Inagurimi i Donald Trump, Mediu: Unë dhe Basha s`kemi paguar asnjë qindarkë

Pas kreut te PD Lulzim Basha, edhe kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka hedhur poshtë zërat se kanë blerë bileta për të marrë pjesë në festimet për inagurimin e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Në një postim në faqen ...

Read More »

Basha i përgjigjet Ramës: Të merret fryma kur flet për zgjedhjet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ironizoi deklaratat e shefit të qeverisë mbi opozitën dhe lidershpin e saj. Duke e goditur me premtimet e pambajtura, Basha ka dhe një këshillë për atë që i referohet si lideri global. “Pasi e ...

Read More »

Rama: Votimi elektronik alibi e PD për humbjen, e pranojmë nëse kërkohet nga OSBE/ODIHR

Kryeministri Edi Rama ne rubriken “Komunikimi i Javes” ka refuzuar edhe njehere idene e opozites per nje votim elektronik ne zgjedhjet qe vijne. Rama permendi shembullin e Gjermanise qe sipas tij e ka refuzuar votimin elektronik dhe madje ka shkuar ...

Read More »

KQZ si mazhoranca: Nuk ka kohë për votimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur një bashkëpunim me ekspertë nga Korea e Jugut për të kryer një studim sesi mund të përdoret teknologjia në zgjedhje. Teorikisht, kjo është e mundur. Denar Biba, kryetar i KQZ-së, thotë me te njejten ...

Read More »

Reagon Majko: Ja ku gabon Rexhep Qosja në idenë për shkëmbim territoresh

Pak ditë pasi akademiku dhe shkrimtari Rexhep Qosja foli rreth idesë së shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, ish-Kryeministri Pandeli Majko thotë ku gabon Qosja, sipas tij. Megjithëse Majko e cilëson Qosjen si një “cilësi e pandryshueshme kombëtare” ai ...

Read More »

Patozi i shkruan Ramës: PD heq dorë nga votimi elektronik nëse…!

Deputeti i PD-së, Astrit Patozi i është drejtuar sërish kryeministrit Rama në lidhje me kërkesën e PD-së për votimin elektronik. Patozi është treguar sërish i drejtpërdrejtë me kryeministrin, edhe pse aspak i kënaqur me përgjigjen e këtij të fundit për ...

Read More »

Alarmohet keq Greqia: SHBA dhe Turqia po armatosin deri në dhëmbë Shqipërinë

Lajmi për ardhjen në Shqipëri të një numri të madh mjetesh të blinduara nga SHBA ka alarmuar grekët, të cilët kanë theksuar se një pjesë armësh do tí vijnë Shqipërisë edhe nga Turqia, që aq shumë i frikësohet Athina. Pak ...

Read More »

Flet djali i viktimës së 21 janarit: Po ngushtohet rrethi për Berishën

Renato Myrtaj, djali i njërit prej viktimave të 21 janarit të 2011-ës, Faik Myrtaj, ka theksuar se nga takimi i sotëm me kryeministrin Edi Rama nuk priste ndonjë surprizë, megjithatë është shprehur i kënaqur me punën e tij në realizimin ...

Read More »