Tuesday, July 17, 2018

Zgjedhjet-2017

Lajmet e fundit nga Zgjedhjet 2017 ne Shqiperi

Në Tiranë janë numëruar deri tani 1129 nga 1198 kuti votimi ne total. Nga kutia në kuti prodhohen surpriza dhe lëvizin mandatet, siç ishte rasti i LSI-së që po lufton “dhëmbë për dhëmbë” me PD-në për të marrë 1 mandat, po ashtu edhe fakti që rritja e votave për partitë...
Në qarkun e Durrësit, vijon procesi i numërimit të votave, ku janë numëruar 423 kuti nga 460 kuti që janë në total. Rezultatet tregojnë se PS kryson, e ndjekur nga PD dhe LSI. Në bazë të rezultatit që prodhojnë kutitë e numëruara, Partia Socialiste ka marrë 66567 vota ose 8...
Rezultatet e numërimit të votave i japin ‘’timonin’’ Ramës, duke siguruar këtë fitore e vetme. Këtë fitore, ende të pa zyrtarizuar, kryeministri Edi Rama nuk e ka komentuar edhe publikisht, përveç se ndonjë statusi në rrjetet sociale. Rama fton të gjithë mbështetësit në festë në orën 18:30 në sheshin “Skënderbej”. MESAZHI...
Partia Socialiste favorite për marrjen e ‘’timonit’’ në zgjedhjet e 2017, ndërsa vjen reagimi i parë i LSI. Petrit Vasili ka dalë sot në një konferencë nga selia e partisë, ku me të parën deklaratë për mediat ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve. Ai gjithashtu ka  theksuar se vendi tashmë ka për...
Procesi i numërimit të votave në Shkodër është drejt fundit, ku mësohet se kanë mbeutur edhe 21 kuti votimi. Sipas rezultateve, PD ka kaluar në avantazh ndaj PSNard Ndoka e ka “blinduar” mirë mandatin e tij si deputet. Ndërkohë që biznesmeni i PS-së ka mbetur jashte. Kandidatët e LSI 1. Agron Çela 2....
Procesi i numërimit të votave në rang vendi vijon, ndërsa mësohet se mbeten për t’u numëruar edhe 234 kuti. Në bazë të rezultatit paraprak që prodhojnë këto kuti PS është në avantazh me 726115 vota ose 48% dhe merr 74 deputetë në rang kombëtar. Në vendin e dytë renditet PD me...
Procesi i numërimit të votave në Elbasan vijon, ndërsa raportohet se nga votat e numëruara kryeson PS e ndjekur nga Partia Demokratike. Në bazë të rezultatit që prodhojnë 480 kutitë e numëruara nga 547 kuti, Partia Socialiste udhëheq Qarkun me 63906 vota ose 7 mandate, e ndjekur nga PD me...
Procesi i numërimit të rang vendi vijon, ndërsa raportohet se kanë mbetur 239 kutitë e fundit. Në bazë të rezultatit paraprak që prodhojnë këto kuti PS është në avantazh, duke siguruar 74 mandate, pasi Idrizi i PDIU-se, sipas te dhenave te KQZ nuk renditet ende te fituesit. Në vendin e...
Humbja e PD u vu re që në numërimin e kutive të para, ndërsa ata nuk e kanë një përgjigje për këtë. Në korridoret e boshatisura të selisë blu, veç disa të rinjve që përllogarisin rezultatet e marra në zgjedhje, në sallën e konferencave nuk shkëmbehesh me askënd që të...
Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamamentare të 25 qershorit është drejt fundit. Njoftohet se deri në 08:47 të mëngjesit të kësaj të marte është ezauruar numërimi i 95.52% i Qendrave të Votimit ose 5122 Qendra Votimi nga 5362 që janë në total. Në Berat kanë mbetur 4 kutitë...

SOFT

VIP