Lajmi i fundit

Topi: Berisha bёri autogol! Flet pёr pengesё drejtёsie por kujtoni Gёrdecin dhe 21 Janarin

Pёr aq kohё sa ende nuk ka njё akuzё tё vёrtetuar, sipas Ish-Presidentit Bamir Topi opozitёs nuk i lind e drejta pёr tё kёrkuar shkarkimin e Ilir Metёs nga posti i Kryetarit tё Kuvendit. “Opozita nuk mund tё kёrkojё dorёheqje ...

Read More »

Akuzat e Doshit, prokuroria fton për dëshmi Edi Ramën, Ilir Metën, Sali Berishën

TIRANE – Prokuroria për Krime të Rënda, në vijim të hetimeve të nisura kryesisht për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese, mbetur në tentative”, parashikuar nga neni 79/c – 22 i Kodit Penal, të filluar në bazë të ...

Read More »

Tom Doshi del nga prokuroria pas 6 orësh dëshmi për “vrasjen”, nuk flet për mediat

TIRANE – Pas 6 oresh deshmi ne prokurorine e Krimeve te renda, deputeti Tom Doshi ka dale nga zyrat e prokuroreve rreth ores 15.35. Per gjashte ore ai ka dhene deklarime para prokurorit Perparim Kulluri, ne lidhje me akuzat qe ...

Read More »

Skenari i vrasjeve, Rama: Histori e një tufe politikejsh dhe rrugeçërish

Në përfundim të seancës parlamentare, Kryeministri Edi Rama deklaroi se gjithçka ndodhi ishte një shfaqje shumë e trishtueshme me të cilën janë përfshirë një tufë politikejsh dhe rrugeçërish që fatkeqësisht të parët, në mënyrë të verbër kujtojnë se përfitojnë nga ...

Read More »

Reagon Shkëlzeni: Meta është burri i Monikës apo shërbëtori im?!

Deklarimet e Ilir Metes ne sallen e Kuvendit kane sjelle reagimin edhe te djalit te ish-kryeministrit Sali Berisha. “Burri Monikes apo sherbetori i Shkelzenit ? Gjithe bota, e degjon me ze dhe e sheh me figure, duke vjedhur me bllok ...

Read More »

Meta-Berishës: Dhashë një herë dorëheqjen për Shkëlzenin! Ai ishte në videot e Priftit

Ish-Kryeministri Sali Berisha dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta kane replikuar ashper dhe me ironi gjate seances parlamentare. Meta sqaroi edhe arsyet pse ka dhene doreheqjen pas 21 Janarit.

Read More »

Berisha: Jam njeri i ligjit! Meta: E nise si lider demokracie, u bëre aksioner pularie

Ish-Kryeministri Sali Berisha deklaroi se parlamenti sot më shumë se kurrë është një zonë dhe teatër krimi. “Për fatin tonë të keq në këtë parlament, kur është hapur sesioni deri më sot nuk flitet për gjë tjetër veçse për krim ...

Read More »

Paloka: Ik, turp që je ulur aty! Meta: Toma është juaji. Ejani votojmë mocionin tuaj

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike është rikthyer në sallën e Kuvendit 40 minuta pas fillimit të saj. Me përfundimin e mbledhjes mësohet se është rënë dakord që të bllokohet seanca deri në momentin kur ajo të mos drejtohet më prej ...

Read More »

Mbyllet seanca, ligjet votohen me opozitën në këmbë duke fërshëllyer

Ora 12:40 –Përmes fërshëllimave dhe grushtave mbi tavolinat e Kuvendit ka mbyllur punimet seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë. Opozita ka protestuar dhe lëshuar thirrje kundër mazhorancës ndërsa kjo e fundit votoi ligjet dhe mbylli punimet për deri të ...

Read More »

Tom Doshi publikon videon e personit që “do ta vriste”

Deputeti Tom Doshi publikoi ne faqen e tij zyrtare ne FB, videon e Durim Bamit qe flet per “planin e vrasjes”. Pershendetje te dashur miq, Po ju paraqes nje video me te verteta te frikshme per realitetin shqiptar. Nje video ...

Read More »