Lajmi i fundit

Shkarkimi i Elvis Rroshit, zbardhet vendimi i Gjykatës, zgjedhje të reja në Kavajë

Gjykata Kushtetuesi i ka hapur rrugë Presidentit për të dekretuar zgjedhjet për kryetarin e ri të Bashkisë së Kavajës, pas shkarkimit të Elvis Roshit.

Read More »

‘Debat’ me Blushin, Rama i tregon pse nuk e bëri ministër: Tahirit i ngule thikën më keq se Saliu

Ditën e sotme në kuvend, Rama ‘debatoi’ me Blushin. Ai akuzoi themeluesin e partisë Libra se ka abuzuar me mandatin e deputetit socialist të elbasanit për të përgojuar dhe baltosur qeverisjen. Rama tregoi dhe pse ai nuk e bëri ministër ...

Read More »

Të shtëna armësh në një lokal në Shkodër, plagoset rëndë një person

Një konflikti i rëndë ka ndodhur mes disa personave në një lokal në fshatin Berdicë të Shkodrës, duke shkuar deri në të shtëna armësh.

Read More »

Polici shqiptar i bën thirrje të gjithëve: Rrezikoj të vdes nga tumori, nuk kam para për të blerë gjilpërat

Një thirrje është bërë nga një polic shqiptar i cili për shkak të një sëmundje të keqe të së cilës nuk ka para për kura, rrezikon vdekjen. Bëhet fjalë për Petrit Nelaj, i cili prej 10 vitesh punon në paraburgimin ...

Read More »

Plagosën 38-vjeçarin në Elbasan, identifikohen autorët e atentatit

Policia e Elbasanit ka shpallur në kërkim tre autorët e dyshuar për atentatin me armë të mbrëmjes së mërkurës në Elbasan, ku mbeti i plagosur Dritan Kasneci. Policia bën me dije se po punohet për kapjen e shtetasve me iniciale ...

Read More »

Identifikohen tre autorët e atentatit në Elbasan ku u plagos 38-vjeçari

Identifikohen tre autorët e dyshuar të atentatit me armë të mbrëmjes së mërkurës në Elbasan, ku mbeti i plagosur Dritan Kasneci. Policua bën me dije se kanë shpallur në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasve E.GJ 40 vjeç, ...

Read More »

Atentati me armë në Elbasan, ja emri i të plagosurit rëndë nga breshëritë e plumbave

Te shtena me arme zjarri jane regjistruar mbremjen e te merkures prane gjykates ne Elbasan. Policia ka bere me dije se nje grup personazh kane qelluar me arme ndaj shtetasit me iniciale D.K. Ai u identifikua me vone me emrin ...

Read More »

Gjyqtari i Vlorës mori 47 mijë dollarë nga familja Balili, nën hetim nga Prokuroria

Hetimi pasuror i Prokurorisë së Krimeve të Rënda për të ashtuquajturin “Eskobari i Ballkanit” përfshin edhe një pagesë prej 47 mijë dollarësh, që një gjyqtar i Apelit të Vlorës deklaron se ka përfituar nga puna si konsulent ligjor pranë kompanive ...

Read More »

Emrat e tre shqiptarëve që grabisnin vilat e pasanikëve italianë

Policia italiane ne Genoa ka bërë arrestimin e 3 shqiptarëve të akuzuar për një sërë grabitjesh të kryera që nga viti 2015 në vilat e të pasurve italianë. Hetimet të kryera edhe me ndihmën e pajisjeve të avancuara teknologjike, kanë ...

Read More »

Vrasja për borxhin e drogës në Devoll, i arrestuari flet në gjykatë

Ditën e sotme shtetasi David Myrten i cili akuzohet si një nga autorët e sulmit të pak ditëve më parë në Devoll, ku mbeti i vdekur 44-vjeçari Zarif Allihu doli para gjykates se Korcës e cila vendosi ndaj tij masen e sigurise ...

Read More »