Lajmi i fundit

Tiranë, Xhemal Zhuri zbret nga vinci, kërcënoi me vetëvrasje për herë të tretë: Dua lekët e mia

Një person ka hipur mbi një vinc dhe po kërcënon të vetëvritet në Tiranë. Autori i ngjarjes eshte shtetasi Xhemal Zhuri, ish i perndjekur politik. Pas negociatave me policine rreth ores 18.20 ish i perndjekuri ka pranuar te zbrese nga ...

Read More »

Basha vendos një kusht të ri për Qeverinë, ja mesazhi nga cadra e protestës

Nga çadra e protestës, kryetari i PD Lulzim Basha sfidoi sërish kryeministrin Edi Rama duke thene se PD-ja është e gatshme ta votojë vettingun, por me një kusht, “nëse i hapet rrugë qeverisë teknike”, siç tha ai dhe nëse korrigjohen ...

Read More »

Masakra e Çoles në Vlorë, Gjykata dënon me burgim të përjetshëm Aleksandër Llanajn

Gjykata e Lartë la në fuqi vendimin e Apelit në lidhje me masakrën e Çoles në qytetin e Vlorës ku mbetën të vrarë 3 persona. Gjykata ka dhënë nga 35 vite burgim për Bertil Aliaj dhe Ani Begaj, ndërsa Aleksandër ...

Read More »

Vrasja e trefishtë në Vlorë, Llalla pezullon dy prokurorë të Prokurorisë së Përgjithshme, nis hetimi

Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla ka pezulluar nga detyra Drejtorin e Drejtorisë Gjyqësore, Alma Muça dhe prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmani, si edhe urdhëroi nisjen e hetimit ndaj tyre, për shkak të qëndrimit të dyshimtë që është ...

Read More »

Super grabitje në një pikë këmbimi valuator në Tiranë, vidhen miliona lekë dhe dollarë

Një tjetër super grabitje është regjistruar gjatë natës në një pikë këmbimni valutor në kryeqytet. Njoftimi i policisë tregon se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Lord Bajron”, ku është grabitur një Exchange në pronësi të shtetasit L. B. Pronari, shtetasi ...

Read More »

Policia fillon aksion masiv kunder fares se kanabisit

Policia ka nisur një aksion masiv në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve të reja te kanabisit. Detajet e 24 orëve të para të këtij operacioni tregojnë se kontrollet po zhvillohen në serra, farishte, ish-depot e ...

Read More »

Grabitësit të 1 milionë eurove në Rinas i gjenden qeset me euro të fshehura në frigorifer

Nje sasi e konsiderueshme eurosh eshte gjetur ne banesen e personit te shpallur ne kerkim per grabitjen e 1 milion eurove ne Rinas me 30 qershor 2016. Duket e pabesueshme por parate jane gjetur te vendosura ne qese plasmasi te ...

Read More »

Befasohet ministri shqiptar, të dënuarit e marrin në telefon nga burgu dhe…!

Telefonatat e të burgosurve prej më shumë se 3 javësh janë vënë nën monitorimin e administratës së burgjeve. Vendimi është marrë në analizën vjetore të institucionit të burgjeve, pasi ka qenë ministri i Drejtësisë deri pak javë më parë, Ylli ...

Read More »

Dekriminalizimi, u merren gjurmët e gishtave tre deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë

Dekriminalizimi ka dhene efektet e para ndersa procesi i hetimit per zyrtaret e denuar po vazhdon ende. Tre nga deputetët e kuvendit të Shqipërisë, të cilëve Prokuroria e Përgjithshme u kërkoi dhënien e shenjave të gishtave, janë paraqitur pranë policisë ...

Read More »

Rrezik nga gjakmarrja, vrasësi nga Burreli fiton gjyqin, nuk ekstradohet në Shqipëri

Një shqiptar i gjymtuar, i akuzuar per vrasje, perdori ligjet e të drejtave të njeriut gjatë së martës, në përpjekjen e tij të fundit për të shmangur ekstradimin nga Britania e Madhe. Rasi mbartte një kosto jo të vogël për taksapaguesit ...

Read More »