Lajmi i fundit

Kishte dalë nga burgu me leje, gjendet i varur në shtëpi 26-vjeçari nga Korça

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku një i dënuar i ka dhënë fund jetës në banesën e tij.

Read More »

Grabitja e 6 milionë eurove në Rinas, gjykata vendos për “menaxherin” e ish-komandon

Gjykata e Tiranes ka vendosur sot masen arrest me burg ndaj dy prej kater te arrestuarve per grabitjet ne rrugen e Rinasit. Fatjon Xhuliu, i akuzuar si menaxher i grupit kriminal dhe Ditjon Memlika, ish-komando i ushtrise, jane lene ne ...

Read More »

Ngjarje e rëndë në Elbasan, bie nga muri i shkollës, vdes 17- vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan, ku një nxënës i cili ka tentuar të kapërcejë murin e shkollës ”Ali Myfti”, ka vdekur.  Mësohet se nxënësi, Liman Sallaku, 17 vjeç është dërguar në urgjencën e spitalin, ...

Read More »

Grabitja e bankës në Qafë Kashar, prokuroria gjen provën e parë

Policia zbulon të tjera detaje për grabitjen në Qafë Kashar. Në kuadër të operacionit “Patriot”, pas hetimeve intensive, Policia zbuloi, dokumentoi dhe arrestoi autorët e dy grabitjeve të vlerave monetare bankare në transport, në aksin Tiranë- Rinas. 2 grabitjet ndodhën ...

Read More »

E rëndë në Vlorë, flakët shkrumbojnë një banesë

Një banesë në Vlorë është përfshirë nga flakët, ditën e sotme, rreth orës 10:00, në lagjen “Partizani’’, duke e shkrumbuar plotësisht. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në rrugën drejt vendit të quajtur “Kuzum Baba” ku është përfshirë nga flakët një banesë ...

Read More »

Detajet/ Vdekja e 37-vjeçarit në Pogradec, ja çfarë tha policia

Mëngjesin e sotëm një 37-vjeçar është gjetur i vdekur në lagjen nr 5 në Pogradec. Burime nga policia bëjnë me dije se kanë qenë banorët e lagjes që kanë gjetur të shtrirë në rrugë trupin e pa jetë të tij.

Read More »

Rryshfet 3-15 mije leke te reja per kolaudimin e makinave ne Tirane, 6 te arrestuar

Finalizohet operacioni policor “Kolaudimi”, arrestohet nje grup personash qe merrnin rryshfet ne shuma te medha nga 3 mije leke deri 15 mije leke per kolaudimin e automjeteve. Policia deklaroi se me datë 14.02.2017, në orën 15.30, seksioni i korrupsionit në ...

Read More »

Gjendet i vrarë në mes të Pogradecit emigranti i kthyer nga Greqia

Një 37-vjecar është gjetur i vdekur mëngjesin e së merkures në qytetin e Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur ne ora 06.15 te mengjesit te sotem. Viktima, me iniciale K.C, nga fshati Buzaisht dhe rezident në Greqi, sipas policisë, ka dëmtime në ...

Read More »

Operacioni “Patriot”, ja kush janë 4 të arrestuarit për grabitjet e 5 milionë eurove në Tiranë-Rinas

Operacioni Patriot, kështu është koduar aksioni i arrestimit të grabitësve te implikuar ne dy ngjarje te renda ne rrugen Tirane-Rinas ne 2015 dhe 2017, ku ne total jane grabitur 5 milione euro. Drejtori i policisë së Tiranës Ervin Hodaj, tha ...

Read More »

Grabitja e Qafë-Kasharit, kapen 4 nga gjashtë autorët, dy ish-komando, gjenden paratë

Policia e shtetit ka bere me dije se jane arrestuar kater nga gjashte autoret e akuzuar per grabitjen e 3.2 milione dollareve ne rrugen e aeroportit te Rinasit. Lajmi eshte bere me dije nga policia e shtetit, nga e cila ...

Read More »