Lajmi i fundit

Rinisin reshjet e dëborës, bllokohen disa zona, Emergjencat Civile: Ja situata në qarqe

Rinis dëbora në vend, duke sjellë vështirësi në disa qarqe. Situata problematike paraqitet në Shkodër, Kukës, Dibër dhe Korçë, ku në disa akse duhet të përdoren zinxhirët. Ndërsa fshati Arrën në Kukës vijon të jetë i bllokuar. Aksi rrugor rural ...

Read More »

Atentati në Vlorë, viktima person i kërkuar në Itali

Refit Toro viktima nga atentati në Vlorë një ditë më parë rezulton me precedentë të mëparshëm penalë. Mësohet se 32- vjeçari e kishte ndërruar emrin nga Jetnor në Refit Toro, dhe se në Itali ishte person me rrezik.

Read More »

Atentat me armë në Vlorë, vritet brenda makinës Refit Toro

Një person është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e Skelës në Vlorë. Viktimë ka mbetur shtetasi Refit Toro, i cili u qëllua me armë kur po lëvizte me makinën me targa AA 606 LD. Dëshmitarët thanë ...

Read More »

Nikolic kërcënon: Gati të hyjmë me ushtri në Kosovë nëse serbët rrezikohen

Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolic, ka deklaruar sot se Serbia është e gatshme ta dërgoj ushtrinë e saj në Kosovë, nëse popullata serbe në Kosovë rrezikohet. I pyetur se a është Serbia e gatshme që ta dërgoj ushtrinë në Kosovë, ...

Read More »

Grabitet vila VIP në Lundër, policia e Tiranës nis hetimet

Policia e Tiranes njoftoi se një grabitje ka ndodhur mëngjesin e sotëm, tek vilat në Lundër. Pronari i vilës, 42-vjeçari F.S ka ka njoftuar policinë ne lidhje me ngjarjen. Sipas dëshmisë se dhene nga pronari, tre persona të maskuar me ...

Read More »

“Masakrohet” biznesmeni i mermerit në Elbasan, zhduken autorët

Një biznesmen është dhunuar në Labinot-Fushë ne rrethana endete paqarta diten e sotme. Policia e Elbasanit, në një njoftim zyrtar theksoi se Ylli Salla është goditur me sende të forta, nga disa persona, pas një konflikti për motive të dobëta. ...

Read More »

Trafikoi disa tonë kanabis në Itali, kapet në Tiranë ‘bosi’ i drogës

Një 46-vjecar ka rënë në prangat e Policisë së Tiranës, pasi ishte shpallur në kërkim për trafikimin e 2.4 tonëve kanabis drejt Italisë. Ngjarja ka ndodhur më 9 janar të këtij viti, dhe në pranga ka rënë Demo Progonati, i ...

Read More »

Ikën gripi? Nesër fillon shkolla, hapen cerdhet e kopshtet

E hëna me 16 janar do të shënoj rifillimin e procesit mësimor për të gjitha shkollat e arsimit universitar dhe parauniversitar në vend. Afati i pushimit përcaktuar nga Ministria e Arsimit si pasoje e epidemisë gripale ka përfunduar . Edhe ...

Read More »

“Ndal mos lëviz policia”, si u kapën në Shkodër tre persona me 8.5 kilogramë kanabis

Finalizohet ne Shkoder operacioni i koduar “GOLD RUSH”, sekuestrohen 8.5 kg cannabis-sattiva, vihen në pranga 3 shtetas. Policia njoftoi se më datë 14.01.2017, nga shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me shërbimet e komisariatit të Policisë Shkodër, ...

Read More »

Tjetër viktimë nga gripi, vdes në spital fëmija 5-vjecar

Nje tjeter viktime nga gripi ne Shqiperi. Kesaj radhe ka humbur jeten nje femije 5-vjecar. Policia tha se më datë 13.01.2017, ka vdekur në spital, fëmija i mitur vjec 5. Nga veprimet e kryera, dyshohet se vdekja ka ardhur nga ...

Read More »