Lajmi i fundit

Fitonte 20-40 % nga kanabisi, arrestohet shefi i rendit në policinë e Vlorës

Nje zyrtar i larte i policise ne Vlore, u arrestua me urdher te prokurorise ne lidhje me trafikun e kanabisit. I prangosuri eshte shtetasi Haki Hasanbegaj. Burimet zyrtare kane thene se me urdher te Prokurorise per Krime te Renda eshte ...

Read More »

Llalla: Donald Lu më bëri presion, po hetojmë edhe ministra për dekriminalizimin

Prokurori i pergjithshem Adriatik Llalla ne studion e emisionit Opinion, sqaroi mbremjen e sotme se letren per presionet e ambasadorit amerikan Donald Lu, ia ka derguar Presidentit Bujar Nishani the kryetarit te Kuvendit Ilir Meta, menjehere pas heqjes se vizave ...

Read More »

Përplasja me Llallën, ambasadori i SHBA Donald Lu takohet me Nishanin

Ambasadori amerikan në Tiranë ka mbërritur në selinë e Presidencës mbrëmjen e sotme. Diplomati amerikan po takohet me kreun e shtetit Bujar Nishani, pas përplasjes së ashpër që pati sot me kryeprokurorin Adriatik Llalla. Gjatë ditës së sotme disa media ...

Read More »

Ambasadori Lu akuza të rënda Prokurorit të Përgjithshëm, Llalla takim urgjent me Nishanin

 Pas deklaratave publike të ambasadorit të SHBA-ve, Donald Lu, duke akuzuar Adriatik Llalla se ishte kundër reformës në drejtësi, gjendja është tensionuar.  Për këtë, kryeprokurori është nisur me urgjencë drejt Presidencës.

Read More »

Letra e plotë e Llallës për Nishanin e Metën: Donald Lu më anuloi vizën për presion

Kjo eshte letra e plote qe kryeprokurori shqiptar Adriatik Llalla, u ka derguar Presidentit Bujar Nishani dhe kryetarit te Kuvendit Ilir Meta ne lidhje me anulimin e vizes nga ambasada e SHBA, dhe konfliktin me ambasadorin amerikan ne Tirane, Donald ...

Read More »

Akuzat e Lu, reagon prokuroria: Ambasadori i SHBA, presione korruptive për të mbyllur dosje

Përfaqësuesja e kabinetit të prokurorit të përgjithshëm iu përgjigj sot akuzave që ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu bëri në adresë të kryeprokurorit Adriatik Llalla. Në një deklaratë para medias, Fjorinda Ballauri, tha se ambasadori amerikan në Tiranë ka bërë ...

Read More »

Rëndohet marrëdhënia Shqipëri- Greqi, emigrantët shqiptarë nuk lejohen të kalojnë kufirin

Marrëdhënia Shqipëri- Greqi është drejtë shkatërrimit. Të paktën kështu duket, pas kthimit të emigrantëve shqiptarë në kufi. Mësohet se kufirin e kalojnë vetëm emigrantët me dokumenta të rregullta.

Read More »

“Bomba” e Donald Lu: Politikanë e prokurorë të korruptuar do vjedhin zgjedhjet

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka bërë një deklaratë të fortë sot në tryezën civile ‘Pjesëmarrja e qytetarëve në Demokraci’. Donald Lu tha se shoqëria civile duhet të mbajë sytë hapur sepse politikanë, gjykatës dhe prokurorë të korruptuar dhe krerë të krimit do ...

Read More »

Aksident rrugor në Gjirokastër, makina del nga rruga

Një aksident rrugor është raportuar në Gjirokastër, ku një automjet ka dal nga rruga, ku për pasojë drejtuesi i mjetit ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në vendin e quajtur “Kthesa e Subashit” në Gjirokastër.

Read More »

Sekuestrohen 20 kg drogë, në pranga dy poseduesit në Kukës

Policia e Kukësit ka sekuestruar ditën e sotme 20 kg drogë në Kukës, duke arrestuar dy persona. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se kanë rëndë në pranga shtetasit Gjergj Keli, 29 vjeç, banues në Ujshtrezë të Mirditës dhe ...

Read More »