Lajmi i fundit

Shkatërrohet banda e kokainës, arrestohen 9 shqiptarë në Itali dhe Gjermani

Policia shqiptare ne bashkëpunim me Policine Italiane kanë shkatërruar një grup kriminal të trafikimit të lëndëve nerkotike. Sipas zyrtareve te policise, mesohet se grupi përbëhej nga 9 shqiptarë, 1 italian dhe 1 maroken dhe aktivitetin e kryenin në Firence të ...

Read More »

Meta kundër Ramës për “zgjedhjet pa opozitën”

Nje dite pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama se Partia Socialiste është e gatshme të hyjë në zgjedhje edhe pa Partinë Demokratike apo partitë e tjera, Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta u shpreh kundër qëndrimeve kategorike, ndërsa ...

Read More »

Vrasja në Devoll, prokuroria zbardh dinamikën e ngjarjes, ndodhi për konfliktet e drogës

Zbardhet ngjarja makabre në Devoll, ku mbeti i vdekur një person. Prokuroria thotë se rreth orës 20.40 , është marrë informacion se në vendin e quajtur fshati Braçanj, rrethi Devoll janë gjetur të dëmtuar tre shtetas të cilët kanë kërkuar ...

Read More »

Detajet per atentatin në “Kinostudio”, në kërkim autorët

Policia e Tiranës ka dhënë ditën e sotme detaje të tjera rreth plagosjes së ndodhur mbrëmjen e së hënës, rreth orës 20:20 në “Kinostudio”. Më datë 8 Shkurt, mes 34 – vjeçarit Eduard Doka dhe dy personave që një natë ...

Read More »

Fatmir Xhafaj flet për herë të parë për akuzat: Ja raporti im me regjimin komunist

Fatmir Xhafaj, i emëruar nga kryeministri Edi Rama dhe i dekretuar nga presidenti Nishani si ministri i ri i Brendshëm ka reaguar sot per here te pare ne lidhje me akuzat publike te bera ndaj tij per tortura ne kohen ...

Read More »

Aksident në Rrugën e Elbasanit, plagosen rëndë dy të rinj

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e Elbasanit në Tiranë, ku një motor është përplasur me një makinë, duke mbetur të plagosur dy të rinjtë që ndodheshin mbi motor. Ende nuk dihet identiteti i të ...

Read More »

E masakroi bashkëshorti duke e hedhur nga dritarja, gjykata vendos për kujdestarinë e fëmijëve të Liljana Rukos

Kujdestarinë e fëmijëve 7 dhe 4 vjeçarë të Liljana Ruko Zhazhës mësohet se e ka vëllait të kësaj të fundit Robert Zhezha. Gjykata e Fiert e ka marrë këtë vendim ditën e sotme, ndërsa lajmin e bën me dije deputetja ...

Read More »

Përplasja e policisë me ‘grupin e zjarrit’ në Lazarat, zbulohen detaje të reja

Zbulohen detaje të reja për përplasjen e policsë me grupin e zjarrit. Dëshmia e një rrobaqepëseje nga Gjirokastra ka zbardhur një detaj të rëndësishëm për hetimin e 11 të dyshuarve për vrasjen e efektivit të RENEA-s në Lazarat, pasi ata ...

Read More »

Nishani dekreton shkarkimin e Tahirit dhe emërimin e Xhafajt

Nishani ka dekretuar shkarkimin e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm dhe të emërojë në këtë detyrë, të propozuarin e Edi Ramës, Fatmir Xhafaj.

Read More »

Zbardhet vrasja në Devoll, kapet autori, policia: Ja cili ishte motivi i krimit

Policia tha te dielen ne mbremje se ka arrestuar te dyshuarin per vrasjen e ndodhur ne Devoll. Motivi i ngjarjes sipas policise ka qene sherri per motive te dobeta. Ne deklaraten zyrtare thuhet se policia zbardhi dhe dokumentoi ngjarjen e ...

Read More »