Lajmi i fundit

Rritet kultivimi, DASH: Shqiperia vend burimi per kanabisin, tranzit per heroinen

Në një raport për pastrimin e parave dhe kultivimin e lëndëve narkotike, Departamenti Amerikan i Shtetit ka raportuar rritje të kultivimit të kanabisit në të gjithë Shqipërinë. Sipas raportit të DASH, vendi ynë shërben si një vend burimi për marijuanën ...

Read More »

Detajet, pse u ndërpre konferenca Vuçiç-Rama në Sarajevë?

Konferenca për shtyp e kryeministrave të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor nuk ka shkuar si duhet. Në fakt, ajo është ndërprerë, për shkak të disa mosmarrëveshjeve mes Aleksandar Vuçiç dhe Edi Ramës. Klan Kosova ka mësuar prapaskenat e asaj që ...

Read More »

Shkarkimi i drejtoreshës së AMF lëkund mazhorancën, LSI kundër, vetëm 55 vota në Kuvend

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot shkarkimin e drejtores së AMF-së, Enkelejda Shehi. Votimi ne fjale ka sjelle lekundjen e mazhorances pasi LSI nuk ka dhene votat ndersa mazhoranca ka rene ne 55 te tilla ne Kuvend. Ne kete menyre, me ...

Read More »

Vrasja në Belgjikë/ ‘’Godet’’ prokuroria, ja sa vite burg kërkon për Frrokun

Ish- deputeti Mark Frroku i cili po gjykohet për vrasjen e Aleksandër Kurtit në 1999 në Belgjikë, pritet të marrë dënimin. Ndërkohë, mësohet se prokuroria e Tiranës kërkon dënimin me 25 vite burg për të.

Read More »

Zjarri në katin e tretë nëntokë, Biblioteka Kombëtare: Ja cfarë është djegur

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë ka shpërndarë ditën e sotme një njoftim në lidhje me zjarrin e rënë në këtë institucion ditën e djeshme. Në deklaratë sqarohet se janë djegur tri rafte me libra ndërsa pritet ekspetiza në lidhje me ngjarjen. ...

Read More »

Sherr në darkën Mustafa-Rama-Vuçiç në Sarajevë

Kryeministri Rama është fotografuar në tavolinë me kryeministrin serb, Aleksandër Vuçiç dhe atë të Kosovës, Isa Mustafa. Ata janë fotografuar në një restorant në Sarajevë. Nuk dihet me saktësi tema e bisedës, por fotoja ka qarkulluar në “Twitter”. Rama shihet ...

Read More »

Gjobëvënie 10 mije euro në Tiranë, arrestohen dy autorët, shantazhuan 55-vjecarin

Policia njoftoi sot finalizimin e operacionit “Last Night” ku jane arrestuar dy persona qe i vunë gjobë një shtetasi. Burimet zyrtare kanë bere me dije sedatë 15.03.2017, Specialistët e Seksionit të Krimeve ndaj pronës, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë ...

Read More »

Shpallet rezultati i zgjedhjeve në Holandë, Europa “fle e qetë”

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, shënoi fitore kundrejt politikanit anti-islamik, Geert Wilders, në zgjedhjet parlamentare, të mërkurën. “Holanda i tha ‘stop’ llojit të keq të populizmit. Duam t’i përmbahemi trendit që kemi: të sigurt, të qëndrueshëm dhe të begattë”, u ...

Read More »

Dënohen me 8 vite burg pesë të rinj, detajet, si i vunë gjobë djalit të ish-deputetit

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi diten e sotme shpalljen fajtorë per 5 rinj dhe i dënoi ata në total me 8 vite e 8 muaj burg, pasi akuzohen nga prokuroria se i vendosën gjobë djalit të ish-deputetit të PD-së, ...

Read More »

Europoli: Shqipëria, burimi kryesor i kanabisit në tregun europian

Eshte zyrtare tashme klasifikimi i Shqiperise si burim kryesor i kanabisit per tregun europian. “Shqipëria mbetet burimi kryesor i kanabisit që trafikohet në Europë”. Konstatimi ndodhet në raportin më të fundit të Europol, mbi vlerësimin e rrëzikshmërisë së krimit të ...

Read More »