Lajmi i fundit

Italia hap dyert – 30.850 vende pune gati

Qeveria italiane i ka rihapur dyert punëtorëve ekstra komunitarë sezonal. Dekreti i firmosur nga ekzekutivi, do t`i mundësojë 17 mijë qytetarëve nga 28 vende të ndryshme të botës që të punojnë në Itali në sektorin e agro-bujqësisë, turizmit dhe hotelerisë. ...

Read More »

Plani Kombëtar Kundër Kanabisit, në aksion Shërbimet Sekrete dhe Ushtria

Një grup ndërministror në përbërje të të cilit është edhe ushtria si dhe shërbimet inteligjente, do t’i shpallë luftë kanabisit në Shqipëri. Zv.Kryeministri Niko Peleshi prezantoi planin antikanabis të miratuar nga këshilli i Ministrave, duke dhënë detaje për mënyrën se ...

Read More »

Ministri turk paralajmëron shqiptarët: Çfarë rrezikoni nëse mbështesni FETO-n

Ministri turk i Bujqësinë, Ushqimit dhe Blegtorisë, Faruk Çelik, ka paralajmëruar Shqipërinë dhe popullin shqiptar për rrezikun e organizatës terroriste FETO, e cila bëri një tentativë për grusht shteti më 15 korrik në Turqi, duke iu bërë thirrje që të ...

Read More »

Deputeti i PS bën ironi me LSI-në: Opozitën e vetme e kemi brenda së majtës

Deputeti socialist Taulant Balla në një takim me të rinjtë e Elbasanit për t’ju përgjigjur deputetes së LSI-së, Monika Kryemadhi për akuzat e kësaj të fundit mbi reformën në drejtësi. Duke e ironizuar, Balla thotë se LSI-ja po bën opozitë ...

Read More »

E rëndë në Lezhë, humb jetën vajza 6 vjeçe, ra nga kati i shtatë

Një vajzë 6-vjeçare ka ndërruar jetë pasditen e kësaj të mërkure në Spitalin e Trumës, për shkak të plagëve të marra në një incident. Rreth mesditës, e mitura ra nga kati i gjashtë i pallatit ku banonte, në lagjen “Besëlidhja” ...

Read More »

Masakruan shqiptarin, arrestohen dy anëtarët e bandës MS13 në Itali

Policia italaine ka arrestuar dy të rinj të lidhur nga El-Salvadori, nën akuzën e vrasjes së shqiptarit Albert Dreni, ngjarje e ndodhur më 3 korrik të vitit 2016.

Read More »

Aksident tragjik në Sarandë, mjeti del nga rruga, vdes shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 08:05, në fshatin Janjar, Sarandë, ku si pasojë ka mbetur i vdekur një person.

Read More »

Kombëtarja mundet në “Elbasan Arena”, Bosnja surprizon 1-2

Perfundon gjithcka ne “Elbasan Arena”. Kombetarja shqiptare eshte mundur 1-2 ne ndeshjen miqesore me Bosnjen. Kombetarja shqiptare ka gjetur momentin e shenimit te golit te pare. Ne minuten e 69′ ka qene Bekim Balaj ai qe ka arritur te shenoje. Rezultati: ...

Read More »

U tall me priftërinjtë, qeveria letër Komunitetit Mysliman: Shkarkoni imamin Ahmed Kalaja

Videoja e publikuar në rrjetet sociale ku futbollistët e Kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku dhe Andi Lila, shfaqeshin në dhomën e një hoteli duke u tallur me përfaqësuesit e klerit ortodoks është bërë objekt debatesh dhe diskutimesh të shumta. Por nëse ...

Read More »

I grabitën 10 milionë lekë në banesë biznesmenit kur po festonte fejesën e djalit

Disa persona kane arritur te futen të armatosur e të maskuar në banesën e biznesmenit, duke grabitur nga kasaforta 10 milionë lekë. Ngjarja ndodhi dje, rreth orës 01:45, në fshatin Kamenicë. Pronari i shtëpisë, Nizami Bezati, po festonte në një ...

Read More »