Kosova – Rajoni

Gruevski: Maqedonia duhet të shkojë në zgjedhje të reja

VMRO-DPMNE nuk heq dorë nga zgjedhjet e reja parlamentare të cilat do të mbaheshin së bashku me ato lokale. Nikolla Gruevski në paraqitjen e tij të parë publike pas dështimit për të formuar Qeverinë, porositi se i tërë procesi mund ...

Read More »

Policia jep detaje, ja si ishte fshehur droga e kapur në Merdare

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për drogën e konfiskuar në pikë kalimin kufitar Merdare, duke thënë se kanë konfiskuan 12kg e 634 g, substancës narkotike të llojit marihuanë, si dhe kanë arrestuar një person. Sipas Policisë në pikën e ...

Read More »

KFOR: Nuk e dimë cfarë bën ushtria serbe në malet e veriut të Kosovës

Prania e formacioneve ushtarake serbe që veprojnë brenda territorit të Kosovës, gjegjësisht në malet e Leposaviqit ka kohë që veprimtaria e tyre është vërejtur ndonëse nuk është marrë asnjë masë ndaj tyre nga institucionet e sigurisë. Megjithatë KFOR-i si përgjegjësi ...

Read More »

Deklarata/ “Një fjalë e gabuar në Ballkanin Perëndimor mund të sjellë konflikt”

Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han në intervistë për internet edicionin e gazetës gjermane “Cajt” thotë se në interes të BE-së është që në Maqedoni të ketë stabilitet dhe zhvillim të shtetit juridik. Sipas diplomatit austriak, BE-ja shumë ...

Read More »

Isa Mustafa uron Majlinda Kelmendin për medaljen e Artë: Je krenaria e Kosovës!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pas fitores së Majlinda Kelmendit të arritur sot në Paris, ka shkruar se krenaria e Kosovës, Majlinda Kelmendi, vazhdon ta mbajë në pediestal emrin e shtetit tonë. Postimi i Mustafës në Facebook: Majlinda e Artë ...

Read More »

Dacic: Haradinaj po na kërcënon me luftë para syve të Europës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Dacic, nuk ka preferuar të komentojë kërkesën e liderit të AAK’së Ramush Haradinajt, që edhe Kosova të lëshojë fletarreste për të dhe kryeministrin aktual serb Aleksandar Vucic. I pyetur nga mediat serbe për deklaratën e ...

Read More »

Një fjalë e gabuar në Ballkanin Perëndimor mund të sjellë konflikt

Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore Johanes Han në intervistë për internet edicionin e gazetës gjermane “Cajt” thotë se në interes të BE-së është që në Maqedoni të ketë stabilitet dhe zhvillim të shtetit juridik. Sipas diplomatit austriak, BE-ja shumë ...

Read More »

E frikshme, vetëm gjatë janarit u raportuan të zhdukura 18 vajza të reja

Vetëm gjatë muajit janar, 18 vajza të moshave të ndryshme, janë raportuar të zhdukura në Policinë e Kosovës. Pavarësisht që ky numër konsiderohet i madh, kjo për përfaqësuesin e rendit në Kosovës, nuk është shqetësues. Zyrtarë të Policisë së Kosovës, ...

Read More »

Akuzat e serbëve, Ramush Haradinaj: Nuk më shqetëson ‘klani i Millosheviçit’

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një postim në “Facebook” shkruan se nuk e shqetësojnë akuzat e politikanëve serbë. Haradinaj i quan ata “klani i Millosheviqit”, teksa shton se së shpejti do të kthehet në Kosovë. Postimi: Nuk më shqetëson ...

Read More »

Shokon agjenti serb: Pas arrestimit të Haradinajt, njerëz të CIA dhe NATO-s

Ish-legjionari dhe agjenti i shërbimit informativ të Ushtrisë franceze, njeriu që sipas mediave serbe ka pasur në dorë sekretet më të mëdha botërore e ishte pjesëmarrës në shumë fushëbeteja, njeriu që thuhet se ka njohur personalitetet më me ndikim në ...

Read More »