Kosova – Rajoni

Plagoset me arme avokati i njohur Azem Vllasi

Avokati Azem Vllasi është plagosur me armë zjarri mëngjesin e të hënës afër shtëpisë së tij në Prishtinë. Ai është jashtë rrezikut për jetën dhe po i bëhen ekzaminime mjekësore në QKUK. Lajmi është konfirmuar për rtklive.com nga zëdhënësi i ...

Read More »

Sulmohet autobusi me kosovarë në Serbi (Foto)

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku ka bërë të ditur se një autobus kosovarë është sulmuar sot në Serbi. Këtë gjë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, teksa edhe shihen dëmet e krijuara në autobusin ...

Read More »

Kosovë, pesë persona arrestohen me 80 kilogramë marijuanë

Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona të dyshuar të përfshirë në vepra penale ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve’, në sasi prej rreth 80 kg marihuanë dhe “armëmbajtje pa leje” “Me urdhër të prokurorit kompetent, është ...

Read More »

Ramush Haradinaj sulmon Isa Mustafën për themelimin e Ushtrisë

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj e ka bërë përgjegjëse LDK-në se pse në vitin 2014 nuk ishte themeluar Ushtria e Kosovës. Ka thënë se në atë kohë ishte arritur një konsensus me pakicat për t’ua vazhduar mandatin me vendet e ...

Read More »

Danimarka shokon serbët, e pabesueshme çfarë i ka bërë (Foto)

Serbët nuk kanë mbetur aspak të kënaqur nga ky veprim i Danimarkës. Publicisti dhe kryetari i Shoqatës “Kosova për Sanxhakun”, Ismet Azizi, ka publikuar një hartë në profilin e tij në “Facebook”, e cila përdoret në një qendër për trajnimin ...

Read More »

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, e kemi humbur

Lideri i LSV, që ka paraqitur kandidaturën e tij për president të Serbisë, Nenad Çanak, ka thënë se shteti i tij duhet ta pranojë “të vërtetën famëkeqe” se Kosova është shtet i pavarur. “Duke mbrojtur punën dhe arritjet e Sllobodan ...

Read More »

Paralajmërimi i Thaçit: Jap dorëheqjen nëse nuk krijohet ushtria e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se do të paraqes dorëheqje dhe do inicoj zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, nëse ligjvënësit nuk e miratojnë propozimin e tij për krijimin e ushtrisë së Kosovës, për shkak të vërejtjeve të aleatëve perëndimorë të ...

Read More »

Kandidati për president i Serbisë: Kosova është e pavarur, e kemi humbur

Lideri i LSV, që ka paraqitur kandidaturën e tij për president të Serbisë, Nenad Çanak, ka thënë se shteti i tij duhet ta pranojë “të vërtetën famëkeqe” se Kosova është shtet i pavarur. “Duke mbrojtur punën dhe arritjet e Sllobodan ...

Read More »

Zaev, ultimatum Ivanovit: 10 ditë afat për të më dhënë mandatin

Pas prezantimit të programit të tij qeveritar, Zoran Zaev i ka dhënë presidentit Gjorgje Ivanov 10 ditë kohë për ta mandatuar me krijimin e qeverisë së re. Presidenti deri tani ka përdorur argumentin se koalicioni me partitë shqiptare dhe pranimi ...

Read More »

Policia e Kosovës konfiskon mbi dy milionë euro false

Policia e Kosovës tha se ka arrestuar dy persona që posedonin 2.1 milion euro të falsifikuara në bagazhin e makinës. Paratë e falsifikuara janë gjetur në një qese në bagazhin e një makine që hynte nga Shqipëria dhe drejtohej nga ...

Read More »