Kosova – Rajoni

Dacic: Ekziston rreziku për destabilizimin e Ballkanit

Serbia e ka kritikuar vendimin e Bosnje Hercegovinës që ta dërgojë në apel vendimin e vitit 2007 të një gjykate të OKB-së që e kishte hedhur poshtë padinë boshnjake ndaj Serbisë për gjenocid, gjatë luftës së viteve 1992 – 1995. ...

Read More »

Ramush Haradinaj: Do të jemi bashkë në rrugëtimin tonë

Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka falënderuar qytetarët shqiptarë që sot përmes protestës kërkuan lirimin e tij. “E dëgjova zërin tuaj nga Colmari i Francës, në mbështetje të një të drejte që nuk tjetërsohet!” ka ...

Read More »

Vucici nxjerr Ramën bllof, tregon dokumentin për të cilin ranë dakord

Gjatë një konference të përbashkët me homologun e Austrisë, Vuçiç ka folur për herë të parë për një dokument sekret që është arritur mes tij, Ramës dhe kryeminsitrit boshnjak Denis Zvizdic. Sipas këtij dokumenti siç tha sot kryeministri i Serbisë, ...

Read More »

Tremben mediat serbe: Kosova po bëhet me ushtri, vetëm Rusia mund ta ndalojë

Gazeta e përditshme e Beogradit, “Blic”, botimi online, ka filluar një anketë me lexuesit e vet se a do të bëhet Kosova me Ushtri. Në anketën, me titull, A do ta ketë më në fund Kosova Ushtrinë e vet, janë ...

Read More »

Pavarësia e Kosovës, Rama bën homazhe tek varri i Ibrahim Rugovës

Me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryeministri Edi Rama ka bërë homazhe pranë varrit ku prehet Presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova. Kryeministri ka vendosur kurora me lule, duke kryer homazhe pranë vendin ku prehet lideri historik, Ibrahim ...

Read More »

Nishani: Shqipëria në krah të Kosovës për ruajtjen e forcimin e Pavarësisë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 9 vjetorit të Pavarësisë. I nderuar Zoti President, Me rastin e 9-vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës, kam ...

Read More »

Pavarësia, Isa Mustafa uron kosovarët dhe Ramush Haradinajn

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa iu është drejtuar sot qytetarëve duke ua uruar Pavarësinë e vendit. Mirëpo, një urim të veçantë e pati edhe për Ramush Haradinajn. “Këtë përvjetor, kësaj radhe, ia uroj veçmas ish Kryeministrit të Kosovës, z. Ramush ...

Read More »

Kryeministri Mustafa ka një urim special për Ramush Haradinajn

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa iu është drejtuar sot qytetarëve duke ua uruar Pavarësinë e vendit. Mirëpo, një urim të veçantë e pati edhe për Ramush Haradinajn. “Këtë përvjetor, kësaj radhe, ia uroj veçmas ish Kryeministrit të Kosovës, z. Ramush ...

Read More »

Çfarë po diskutojnë në kafe Rama me Thaçin dhe Pacollin?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas përfundimit të seancës solemne për nder të përvjetorit të nëntë të Pavarësisë së Kosovës, ka dalë në një kafe me kryeministrin shqiptar, Edi Ramën, ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi si dhe me ...

Read More »

Pavarësia e Kosovës, Rama uron lirimin e Haradinajt, ka një mesazh për Serbinë

Në prag të përvjetorit të nëntë të Pavarësisë së Kosovës, Kryeministri shqiptar Edi Rama ka uruar rikthimin sa më të shpejtë të Ramush Haradinajt në vendlindje. “Uroj kthimin sa më parë të Ramush Haradinajt. Mungesa e tij është një arsye ...

Read More »