FOTOLAJM

FOTO/ Maxhoranca zien nga sherret, e pabesueshme kë përkëdhel Meta

Kur koalicioni PS-LSI po zien nga tensionet, me deklarata të forta të deputetëve dhe ministrave, kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka publikuar një foto duke përkëdhelur macen e tij. Në foto, Meta duket i veshur me një kostum sportiv dhe ...

Read More »

Surpriza e Shkëlzen Dolit për publikun, qeleshe dhe raki (FOTO)

Për të parë koncertin vjenez të datës 2 janar, ku violonisti me famë ndërkombëtare dhe me origjinë shqiptare Shkëlzen Doli interpretoi për publikun shqiptar bashkë më anëtarë të Ansamblit Filharmonik të Vjenës, shqiptarët i blenë biletat në kohë rekord. Koncerti ...

Read More »

Retrospektivë: Fotoja historike rishfaqet në media

Kjo foto, që daton jo më larg se prilli i vitit 1985, është kapur rrugëve të Växjö në Suedi gjatë një proteste nga Partia Neo-Naziste e Perandorisë Nordike. E rikthyer në ndërgjegjen e njerëzve, në këtë imazh shprehet qartë indinjimi ...

Read More »

Fushatë në ndihmëtë elefantëve, Princ Harry pjesmarrës (FOTO LAJM)

Një nismë humanitare në ndihmë të elefantëve zhvillohet në Afrikë. Përpjekja për të shpëtuar elefantët të cilët janë në rrezik zhdukje, ka vënë në rrezik dhe jetë njerëzish.

Read More »

FOTOLAJM/ Ndocaj ka një plan për t’i zënë vendin Metës?

Deputeti i Partisë Socialiste për Qarkun e Lezhës, Eduard Ndocaj pas nismës për të mbledhur firma në Parlament për prishjen e koalicionit me Ilir Metën duket se ka tashmë një tjetër plan. Ndocaj është fotografuar në vendin e Kryetarit të ...

Read More »

Ja cila është “Fotoja e Ditës” për kryeministrin Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë për një vizitë disa ditore në Turqi.

Read More »

Ja cila është “Fotoja e Ditës” për kryeministrin Rama

Edi Rama në profilin e tij në Facebook ka postuar një foto të cilën e ka titulluar FOTO E DITES.

Read More »

Elvana Gjata ndryshon look-un, ja pamja e re e këngëtares

Elvana është shndërruar në një biondinë me rrica. Ky ndryshim duket se e la lumturuar pa masë këngëtaren. Në Snapchat, ajo ka shpërndarë video e foto teksa luan me rricat e saj bionde.  

Read More »

FOTO-LAJM/ Gjeni cili është personi pas shpinës së Enver Hoxhës?

Në rrjetin social është publikuar kjo foto e diktatorit Enver Hoxha dhe pas tij duket qartë edhe një  person tjetër duke duartrokitur. E gjeni dot se për cilin behet fjalë ? Ai person është  deputeti i shumë  përfolur i PS, Koço Kokëdhima.

Read More »

Moti i keq, ja si është gjendja në Rrugën e Kombit

Të gjtihë shoferët që udhëtojnë në Rrugën e Kombit nuk duhet ta teprojnë në këto ditë me shpejtësinë. Në shumë pika ka rrëshqitje dherash nga skarpatet e maleve dhe bllokime të rrugës, përveç vendeve me ngrica nga akulli.

Read More »