Bota

Navalny sfidon arrestin shtëpiak

Opozitari rus, Aleksei Navalny, e ka sdiduar arrestin shtëpiak dhe të martën ka vendosur që të dalë nga shtëpia e tij. Ai të martën ka shkuar në një dyqan me qëllim që të blej qumësht por, gjatë rrugës ai është ...

Read More »

Në Siri ishte përdorur gazi i klorit

Një raport i publikuar nga Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike, ka konkluduar se në tri fshatra siriane gjatë vitit të kaluar, është përdorur gazi i klorit. Agjencitë perëndimore e kanë siguruar një kopje të raportit të misionit faktmbledhës të ...

Read More »

ISIS i pret dorën anëtarit që vodhi e pa filma porno

Luftëtarët e shtetit islamikë kanë publikuar disa fotografi të reja, ku shihet një njeriu duke iu prerë dora pasi akuzohet se kishte vjedhur, ndërsa një tjetër është rrahur pasi ka shikuar pornografi.

Read More »

Përdhunuesit serial i mohohet “e drejta për të vdekur”

Drejtesia belge i mohuan kërkesën për t’i dhënë fund jetës së vet një përdhunuesi serial që po vuan dënimin me burgim të përjetshëm.

Read More »

Turqi, kamikazja femër hedh në erë rajonin e policisë

Një femer kamikaze ka hedhur veten në erë në qytetin e Stambollit, në Turqi, duke lënë të plagosur dy oficerë policie, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë, bën të ditur guvernatori i qytetit.

Read More »

Vret veten ish-gjenerali rus

Autoritetet në Rusi kanë bërë të ditur se një ish-gjeneral i forcave të armatosura ruse ka bërë vetëvrasje në Moskë, duke u varur.

Read More »

Ankara, Turqia e bllokuar nga një valë të ftohti dhe reshjet e dëborës

Një valë të ftohti shoqëruar me reshje të dendura dëbore ka përfshirë sot një pjesë të madhe të Turqisë duke bllokuar trafikun ajror dhe duke shkaktuar aksidente rrugore në seri ku si pasojë ka humbur jetën një person dhe disa ...

Read More »

Gjendet pa kokë polici i ISIS-it që priste koka

Një figurë e lartë e forcës së vetëshpallur policore të Shtetit Islamik në Siri, i cili ka kryer disa prerje kokash, është gjetur me kokë të prerë në provincën lindor Deir al-Zor, ka thënë Observatori Sirian për të Drejtat e ...

Read More »

Ukrainë, nga aksidenti rrugor – 13 ushtarë të vdekur

Autoritetet e Ukrainës thonë se 13 pjesëtarë të Gardës Kombëtare të Ukrainës janë vrarë në një aksident trafiku në pjesën lidnore të Ukrainës. Ky aksident kishte ndodhur mbrëmë vonë kur një makinë ushtarake u ndesh me një autobus në rajonin ...

Read More »

Siria ankohet për vizitën e McCainit dhe Kouchnerit

Siria është ankuar në Kombet e Bashkuara pasi senatori amerikan, John McCain, ish-ministri i jashtëm francez, Bernard Kouchner, dhe personalitete të tjera të njohura, kanë hyrë në këtë vend pa viza. Agjencitë perëndimore të lajmeve raportuan mbrëmë vonë, se ambasadori ...

Read More »