Bota

Vret të fejuarën shtatzënë dhe e flak në pyll, dërgon policinë në vendin e krimit

Një vajzë e re është vrarë në mënyrë barbare në Itali dhe është flakur në një zonë të pyllëzuar. Ngjarja ka ndodhur në Manzana dhe sipas mediave vajza është identifikuar si 21-vjeçarja I.B, e cila pas kryerjes së ekspertizës mjeko-ligjore ...

Read More »

Policia angleze zbulon identitetin e agresorit të Londrës

Policia angleze ka zbuluar identitetin e personit që shkaktoi sulmin terrorist në Londër, pasditen e djeshme. Policia Metropolitane tha se agresori është Khalid Masood. 52-vjeçari kishte lindur në Kent por besohet se jetonte në West Midlands. Më herët të enjten, kryeministrja ...

Read More »

Policia belge shmang sulmin tragjik në Antwerp

Policia belge ka parandaluar këtë enjte një ngjarje që mund të kishte patur pasoja të rënda. Paraprakisht mësohet se është ndaluar një person, i cili tentoi të futej me makinë në një zonë tregtare me shpejtësi të lartë, në Antwerp. ...

Read More »

Ngarkesa 1.4 ton kokainë “Leo Messi” kapet në Peru

Lionel Messi nuk është më vetëm një emër, e aq më pak vetëm një futbollist. Kur thua Messi nënkuptohet perfeksioni, shpejtësia, taktika dhe zgjuarsia në lojë. Tashmë emri i asit argjentinas është një brand, që nuk qëndron vetëm brenda kornizave ...

Read More »

ISIS merr përsipër autorësinë e sulmit terrorist në Londër

ISIS ka marrë përsipër autorësinë e sulmit terrorist në Londër. Përmes kanaleve ekstremistë të informacionit, Shteti Islamik e quan autorin e sulmit “një ushtar të tijin”. Në deklaratën e marrjes së përgjegjësisë për aktin makabër, që goditi zemrën e Londrës, ...

Read More »

Sulmi në Londër, deputeti mysliman i Britanisë: “Sulmuesi nuk është i fesë sime, apo komunitetit tim”

Pas sulmit terrorist në Londër, ku gjithmonë fajtorë bëhet feja myslimane, ka reaguar i revoltuar deputeti mysliman i Britanisë. Ai ka thënë: ‘’Sulmuesi nuk është i fesë sime, apo komunitetit tim”.

Read More »

E rëndë, qëllohet për vdekje ish deputeti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ukrahinë, ku mediat e huaja raportojnë se ish-deputeti rus, Denis Voronenkov, është qëlluar me armë për vdekje sot në Kiev.

Read More »

Krimi makabër në Itali, i riu vret ish-të fejuarën shtatzënë dhe e flak në pyll

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një vajzë 21-vjecare është vrarë në mënyrë barbare nga ish- i fejuari i saj. Ngjarja ka ndodhur në Manzana dhe sipas mediave vajza është identifikuar si 21-vjeçarja I.B, e cila pas ...

Read More »

U nis te merrte femijet ne shkolle por u vra nga sulmi terrorist ne Londer

Është identifikuar edhe një nga viktimat e sulmit në Londër. Ajo është Aysha Frade, një nënë që në kohën kur u sulmua ishte duke shkuar në shkollë për të marrë fëmijën e saj. Shtypi shkruan se Aysha Frade, 43-vjeçare, ishte ...

Read More »

Faktet, ja pse sulmi terrorist ne Londer ishte i paralajmeruar

Shërbimet e Inteligjencës në Angli, janë vënë në shënjestër të akuzave pas sulmit terrorist në Londër ku humbën jetën 5 persona, përfshirë edhe agresorin, ndërsa dhjetra të tjerë mbetën të plagosur. Edhe pse ka shkuar në 7 numri i të ...

Read More »