Bota

Detyroi vajzën 7-vjeçe të hedh veten në erë, xhihadisti gjen vdekjen nga njerëzit e tij

Pak ditë më parë dërgoi vajzën e tij 7 vjeçe në një stacion policie në për të shpërthyer, sot ka xhihadisti ka gjetur vdekjen nga “dora e njerëzve” të tij pas shpërthimit të një bombe. Sic raporton Beirut Al-Masdar News ...

Read More »

Alarm për bomba në Moskë, evakuohen tre stacione hekurudhore

Panik në Moskë, pas sinjalizimeve alarmuese për bomba. Mediat e huaja raportojnë se policia në Moskë ka evakuuar rreth 3.000 persona nga tri stacione të ndryshme hekurudhore, pasi ka marrë kërcënime anonime me bomba.

Read More »

Tajfuni i fuqishëm u merr jetën 4 personave

Tajfuni i fuqishëm ka lënë të vdekur të paktën 4 persona në Filipine përpara se të marrë përpara Manilan. Sipas meteorologëve tajfuni Nock-Ten, zbriti në provincën lindore ishullore të Catanduanes ditën e Krishtlindjeve, me një shpejtësi prej 215 kph. U ...

Read More »

Atentati i Berlinit, debati pushton Gjermaninë: Cdo bëjmë me azilkërkuesit?!

Kurrë më parë ligjet e sigurisë dhe të azilit nuk kanë qenë kaq të ashpra sa tani. Po a është kjo zgjidhja për rrezikun terrorist? As vetë te partitë konservatore unioniste nuk të kundërshtojnë kur u thua që ligjet e ...

Read More »

Habit gazetari gjerman: Sulmi në Berlin, mashtrim i shëmtuar…

Gazetari i pavarur gjerman, Gerhard Visnevski, autor i disa librave, njëri prej tyre për sulmin e 11 shtatorit 2001, ka publikuar një video në Yotube me anë të së cilës pretendon se ka kontradikta dhe mospërputhje të vrasjes në Berlin. ...

Read More »

Reagimi i parë i Vladimir Putin pas rrëzimit të avionit me 92 viktima

Presidenti rus, Vladimir Putin, shprehu ngushëllimet e tij për familjet e 92 personave që humbën jetën tragjikisht pasi një avion ushtarak u përplas në Detin e Zi. “Unë dua të shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjet e ...

Read More »

Rrëzimi i avionit rus me 92 ushtarakë, del në skenë pista e frikshme…!

92 personat që ndodheshin në bordin e aeroplanit ushtarak rus i cili u rrëzuar në Detin e Zi kanë vdekur. Aeroplani u zhduk nga radari dy minuta pas ngritjes nga Soçi në orën 05:25 sipas kohës lokale, tha ministria e ...

Read More »

Tragjedia ajrore në Detin e Zi, piloti që drejtonte avionin i shpëtoi rrëzimit para 5 vitesh

Avioni i tragjedisë së sotme Tu-154 që i përkiste Ministrisë së Mbrojtjes ruse kishte arritur të kryente një ulje emergjente 29 Prillin e 2011-ës, 5 vite më parë, ndërsa sot piloti Roman Volkov nuk ia doli, por përfundoi në thellësinë ...

Read More »

“Konflikti i interesit”, shpërbëhet fondacioni Donald Trump

Presidenti i zgjedhur amerikan, Donald Trump, thotë se do ta shpërbëj fondacionin e tij humanitar, i cili është nën kontroll të autoriteteve juridike, me qëllim që të evitohet “konflikti i mundshëm i interesit”. Kjo dekaratë e zotit Trump u bë ...

Read More »

Mbretëresha Elizabetë citon Nënë Terezën në fjalimin e Krishtlindjes

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar, Kanadasë, Australisë e Zelandës së Re, Elizabeta e Dytë, në fjalimin e saj tradicional të fundvitit ka cituar një thënie të Nënës Terezës, e cila nga sivjet është edhe Shën Tereza. Mbretëresha duke folur për ...

Read More »