Bota

Të pakën pesë viktima nga rrëzimi i helikopterit

Një helikopter i ushtrisë ukrainase u rrëzua sot në lindje të Ukrainës, pranë linjës së frontit me rajonet separatiste duke shkaktuar vdekjen e pesë personave në bord, theksoi ushtria që mendon se ka qenë një aksident. “Pas kësaj tragjedie, pesë ...

Read More »

Shkalla ndërron papritur drejtim, 18 të plagosur në një qendër tregtare

Rreth 18 persona u plagosën në një qendër tregtare të Hong Kongut kur shkalla levizese qe po ngitej, ndërroi befas drejtim dhe rriti shpejtësinë. Ndryshimi i drejtimit të levizjes dhe sidomos rritja e shpejtësisë i kapi në befasi njerëzit e ...

Read More »

Shokon e veja e Arkanit/ Ceca kërkon arrestimin e diplomatit shqiptar dhe tregon arsyet

Këngëtarja serbe dhe gruaja e kriminelit Arkan, Svetlana Razhnatoviç e cila ndodhet prej disa ditësh në Maqedoni ku pritet të mbajë një koncert muzikor ka shokuar mbarë opinionin atje, ku pas një takimi me liderin e opozitës Zoran Zaev, ka ...

Read More »

Gjykata liron përdhunuesin e gruas, arsyeja e pabesueshme acaron gjithë Italinë

Një muaj më parë gjykata shpalli të pafajshëm një person që kishte sulmuar seksualisht një grua, për arsyen se fakti që ajo nuk kishte bërtitur, dëshmonte se ajo ka shpifur. Në lidhje me këtë rast që ka trazuar dhe alarmuar ...

Read More »

SHBA, të shtëna me armë në një klub nate në Ohajo, një i vdekur, 13 të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në një klub nate në Ohajo të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mediat ndërkombëtare raportojnë se nga të shtënat dyshohet se ka dhe viktima por policia amerikane ka theksuar se nje burre ka ...

Read More »

SHBA merr përgjegjësinë e sulmit në Mosul ku u vranë 100 persona

Shtetet e Bashkuara kanë marrë përgjegjësinë e bombardimeve në perëndim të Mosulit me 17 mars, të cilat vranë të paktën 100 persona, shumica civilë sipas aktivistëve. Ushtria amerikane hapi një hetim për të verifikuar akuzat. Përmes një deklarate, koalicioni bëri ...

Read More »

Panik në Londër, makina përplas njerëzit para diskos, tre të plagosur

Sërish momente dramatike në Londër. Pas sulmit terrorist të pak ditëve më parë, kryeqyteti britanik ka përjetuar çaste paniku teksa një makinë tip ‘Peugeot’ ka përplasur këmbësorët që ishin para një disko. Ngjarja e rëndë ndodhi në Islington. ‘Daily Mail’ ...

Read More »

Shpërthimi i fuqishëm trondit Britaninë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Merseyside, Britani. Autoritetet dyshojnë se shpërthimi ka ardhur si pasojë e rrjedhjes së gazit. “BBC” thotë se disa persona kanë mbetur të plagosur dhe se 12 ambulanca dhe 30-40 zjarrfikës ...

Read More »

Shokuese, u vra nga policia por autori i sulmit në Londër është online në WhatsApp

Khalid Massoud, 52-vjeçari autor i sulmit në Londër ku u vranë 4 persona dhe u plagosën 28 të tjerë, mund të ketë pasur një bashkëpunëtor që e ka udhëzuar se si të vepronte deri në momentet e fundit të aktit ...

Read More »

Të shtëna me armë zjarri në Monte Karlo, grabitje spektakolare e “gjigandit” të bizhuterive

Të shtëna armësh janë degjuar sot nga turistët në rrugët e Monte Karlos pasi disa grabitës të armatosur bastisën një dyqan bizhuterish “Cartier”. Agresorët hapën zjarr në një tunel aty pranë, për të shpërqëndruar shërbimet emergjente, para se të nisnin ...

Read More »