Bota

Barcelona në rrezik nga një sulm terrorist, kamioni me bombola gazi tenton të futet në qendër të qytetit (Foto)

Qyteti i Barcelonës u rrezikua nga një sulm terrorist ditën e sotme. Mësohet se policia e qytetit ka qëlluar shoferin e një kamioni të mbushur me bombola gazi, i cili po ecte me shpejtësi të madhe drejt qendrës së qytetit.

Read More »

Kaos në SHBA/ Tre mijë protestues kundër Trump: “Nuk është Dita e Presidentit tim!” (Foto)

Rikthehet kaosi në SHBA kundër Trump-it. Sot në ditën dedikuar Presidentëve të SHBA, tre mijë protestues me thirrjen “Nuk Presidenti im!” dolën të hënën në rrugët e Nju Jorkut për të protestuar kundër presidentit amerikan Donald Trump. Kjo protest ka ...

Read More »

Avioni perplaset me qendren tregtare, 5 te vdekur

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit Essendon, në Melbourne të Australisë. Avioni u përplas me Direct Factory Outlet dhe shpërtheu rreth orës 09:00, me orën lokale. Është konfirmuar tashmë se avioni kishte pesë anëtarë ...

Read More »

Sulm me armë në një kafene në Stamboll, 5 persona të plagosur

Pesë persona mbeten të plagosur pas një sulmi me armë në Stamboll. Mediat turke raportojnë se dy persona të armatosur dhe me motor qëlluan në drejtim të një kafenejë. Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital dhe po marrin ndihmën ...

Read More »

Prostituta transkesksuale masakron turistin e moshuar

Një turist britanik i dehur dhe i mbuluar nga gjaku u gjet në mes të rrugës i shtrirë përdhe. Ngjarja u regjistrua në Pattayja të Tajlandës, ndërsa dyshohet se ai u dhunua barbarisht nga një prostitutë transeksuale, zënkë e cila ...

Read More »

Ngjarje e rëndë dhe e papritur me ambasadorin e Rusisë në OKB

Ambasadori rus në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka ndërruar jetë të hënën në spital në Nju Jork. Ai u dergua nen kujdesin e mjekeve, pas shfaqjes së disa problemeve në zemër. Lajmi i vdekjes së ambasadorit është konfirmuar ...

Read More »

Hajdutët futen në shtëpinë e familjes së Bin Laden

Disa hajdutë kanë arritur të hyjnë në shtëpinë e familjarëve të sheikut të terrorit, Osama bin Laden, që ndodhet në shëtitoren luksoze Montaigne, në Paris. Sipas mediave franceze, hajdutët kanë kaluar nga çatia dhe janë futur në banesë përmes dritares. ...

Read More »

Muaji i parë i Trumpit ka kaluar me “dhimbje”

Nga 24 dekretet presidenciale që Trump ka nënshkruar në muajin e parë, më i debatueshmi ka qenë ai që parashikonte ndalesën e vizave. Në muajin e parë të Donald Trumpit në “White House” janë shënuar disa zhvillime që kanë shkaktuar reagime, ...

Read More »

SHBA dhe Rusia kryesojnë listën e eksportuesve të armëve

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë qenë eksportueset më të mëdha të armëve në pesë vjetët e kaluar, tha Instituti Kërkimor për Paqe Ndërkombëtare, me seli në Stokholm. Sipas tij, SHBA ka bërë 33 përqind të eksportit global të armëve ...

Read More »

ISIS paralajmëron: Do të kryejmë më shumë sulme kundër të krishterëve

Një degë e Shtetit Islamik (ISIS) në Egjipt e ka publikuar një video të re në të cilën shfaqet kamikazi që sulmoi me bombë një kishë në dhjetor të vitit që lamë pas, dhe ku ata zotohen se do të ...

Read More »