Big Brother

‘Big Brother një mashtrim i madh’, deklarata shokuese e ish- banorit

I ftuar për të folur mbi edicionin e këtij viti, Meridiani nuk la pa përmendur as të shkuarën, duke “ia shkatërruar” planin e ditës së emisionit programacionit. “Më ka pëlqyer si formulë, është interesante. Më ka pëlqyer loja në çifte ...

Read More »

Banorja e Big Brother Albania që do të bëhet police…!

Dy çiftet e reja të krijuara në spektaklin e të shtunës, vazhdojnë të studiojnë banorët e vjetër në shtëpinë e çifteve. Fotinia, Danjeli dhe Damiano me Donjetën janë duke diskutuar me Lupçen dhe Katerinën. Kjo e fundit u tregon se ...

Read More »

Sajesa e Danjelit në BBA: I gërvishta makinën Fotinisë dhe aty u njohëm

Çiftet e “vjetra” nuk kanë shuar ende kureshtjen për dy çiftet e reja që iu bashkuan të shtunën. Pasi dëgjuan “historinë” e njohjes së Damianit me Donjetën, ata janë kurioze të dijnë si është njohur Danjeli me Fotininë. Më kureshtarja ...

Read More »

Kleodiana për Egnajtin: I mirë, i mirë, por…

Dy vajzat e reja që hynë të shtunën në shtëpinë e beqarëve duket se e kanë kuptuar lojën. Ato janë në dijeni që të vetme nuk mund të vazhdojnë rrugën për më tej dhe janë hedhur në kërkim të një ...

Read More »

BBA, Damiano: Ja pse nuk po e puth Donjetën…

Damiano-Donjeta dhe Danjel-Fotini duhet të ruajnë sekretin e shtëpisë paralele me çdo kusht, por sërish nuk mund të lënë pa sqaruar ‘hesapet’ e pambyllura në shtëpinë e beqarëve. Danjel është i pari që i vë në lojë. Duke e ditur ...

Read More »

Damiano mashtron çiftet: Me Donjetën i lidhur prej 4 muajsh

Për të ruajtur sekretin e tij në lidhje me jetesën në shtëpi paralele brenda Big Brother dhe për të krijuar idenë tek banorët e tjerë se ai dhe Donjeta janë realisht një çift, Damiano ka trilluar një histori rreth njohjes ...

Read More »

Klane në “Big Brother”/ Sidrita dhe Armela thurin planin: “T’i bëjmë gropën” Liridonit

Sidrita dhe Armela, bashkë me Xhenin që vetëm i dëgjon, po thurin plane për të nxjerrë nga shtëpia e Big Brother Liridonin. Ndërsa dyshojnë se janë larguar me të vërtetë apo jo nga shtëpia e Big Brother 4 banorët që ...

Read More »

“Kiss”, Danjel-Fotini shkëmbejnë puthjen e parë në BBA, Damiano e Donjeta jo

Arbana u njoftoi banorëve në shtëpinë e çiftëve sfidën me të cilën do të duhet të ambientohen gjatë javës që vjen. Sfida është sa e thjeshtë, aq edhe e vështirë. E thjeshtë për çiftet e konfirmuara dhe e vështirë për ...

Read More »

Dy vajza lezbike puthje live në buzë për herë të parë në Big Brother

Edhe pse hyrja në Big Brother u pa si një mundësi e dytë për rilidhjen e “çiftit pa kufij”, Kein dhe Vivi nuk ishin parë kaq të afërta sa dje. Më në fund mes vajzave lezbike ka pasur një puthje ...

Read More »

Dona e Kleodiana, dy vajzat e reja të Big Brother

Dona dhe Kleodiana janë dy banoret më të reja që u bashkohen vajzave të tjera në shtëpinë e beqarëve. Dona është një vajzë 26 vjeç dhe vjen nga Mirdita. Për momentin ajo jeton në Tiranë, të cilën e cilëson si ...

Read More »