Aktualitet

Zbardhet plagosja në Shkodër, policia në pranga 3 persona(Emrat)

Zbardhet plagosja me armë një ditë më parë në Shkodër. Policia njofton se ka vënë në pranga tre persona, ndërsa i plagosur ka mbetur shtetasi Eglion Zuna, i cili ishte duke udhëtuar me makinë me një shtetase të huaj dhe ...

Read More »

Akuza për korrupsion/ Ja vendimi i gjykatës për ish-gjyqtaren Majlinda Andrea

Gjykata mbi seancën e ish-gjyqtares Majlinda Andrea, ka vendosur ta shtyjë në datën 30 janar. Mësohet se shkak i kësaj shtyrje është bërë mungesa e një prej avokatëve, përkatësisht i të pandehurës Eleni Linos, me pretendimin se nuk ndodhet në ...

Read More »

Godet rëndë me kaçavidë 3 të rinj, arrestohet 29 vjeçari nga Fieri(Emri)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier, ku një i ri ka goditur rëndë me kaçavidë 3 të tjerë. Policia njofton se është arrestuar shtetasi Reni Hasanaj. Ngjarja e rëndë  ka ndodhur në afërsi të spitalit të qytetit.

Read More »

Aksident rrugor në Fushë- Krujë, plagoset rëndë infermieri i burgut(Emri)

Një aksident rrugor ka ndodhur në Krujë, ku si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë infermieri i burgut të Zaharisë. Sipas sqarimit të policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:00 ku një autoveturë përplasi motoçikletën ku po ...

Read More »

Moti i keq/ Fshati Golem në Gjirokastër i izoluar, banorët: Jemi në mëshirë të fatit!

Reshjet e dendura të dëborës kanë ”pushtuar” fshatin Golem në Gjirokastër, duke izoluar banorët. Në këtë fshat, pjesë e njësisë administrative të Kurveleshit, jetojnë 30 familje, të cilat përveç rrugëve të bllokuara vuajnë edhe mungesën e energjisë elektrike.

Read More »

Dibër, tenton të korruptojë policin me 2000 lekë, arrestohet shoferi

Një qytetar 52-vjeçar ka rënë në pranga pasi tentoi t’i jepte para punonjësit të policisë për të mos i kërkuar dokumentet dhe për t’iu shmangur masës administrative.

Read More »

Elbasan, atentat me arme ndaj dy personave, kapet autori

Policia e qytetit të Elbasanit ka arrestuar një 28- vjeçar, pasi ka qëlluar me armë zjarri automatik dy persona. Në pranga ka rënë Albi  Bashaliu, banues në fshatin Gjocaj, ku gjatë një konflikti për motive banale ka qëlluar me armë ...

Read More »

“Pse më ke ndaluar, jam portugez”, shqiptari mashtron policin, por e pëson keq

Një shqiptar që ka mashtruar një polic duke i thënë “jam portugez” e ka pësuar keq. Ai është arrestuar në momentin kur para tij u paraqit një përkthyes i gjuhës portugeze. Indrit Muslika, i cili hyri ilegalisht në Britaninë e Madhe ...

Read More »

Reforma në Drejtësi, emrat e 14 gjyqtarëve e 19 prokurorëve në garë për KLGJ e KLP

Gjyqtaret dhe Prokurorët kanë pritur momentin e fundit për të dorëzuar dokumentacionin që i bën ata kandidatë drejte Këshillit të Lartë të Prokurorisë, autoriteti që do të garantojë jo vetëm pavarësinë dhe statusin e çdo prokurori, por do të përzgjedhë ...

Read More »

Mikrobusi me 12 pasagjerë del nga rruga në Peshkopi

Këtë të hënë, në orët e pasdites në aksin rrugor Peshkopi – Kastriot ka ndodhur një aksident automobilistik. Raportohet se një mikrobuz me 12 pasagjerë ka dalë nga rruga. Ende nuk dihet se sa persona kanë mbetur të plagosur. Shoferi i ...

Read More »