Aktualitet

Plagosja e tregtares në Shkodër, kapet autori i atentatit “vrasës me pagesë”

Policia e Shkodrës arrestoi të hënën, Shkëlzen Xhenjën, të dyshuar si autor të plagosjes së 49 vjeçares Flutura Shpori, tri ditë më parë në Shkodër. Xhenja u arrestua nga policia të dielën pasdite ndërsa ai dyshohet se mund të jetë ...

Read More »

Majlinda Andrea përballë drejtësisë, kolegët i dalin në mbrojtje

Dy anëtarë të Gjykatës së Lartë janë bërë sot dëshmitarë në gjyqin ndaj ish-gjyqtares Majlinda Andrea, e akuzuar për korrupsion në lidhje me një vendim për njohjen e një prone prej 40 hektarësh në Butrint.

Read More »

Veliaj kërkesë protestuesve: “Çadrën vendoseni tek lulishtja e Piramidës, mos bllokoni trafikun”

Erion Veliaj ka një kërkesë për protestuesit kundër qeverisë Rama para kryeministrisë. Me mirëkuptim, ai i ka kërkuar qytetarëve që, për shkak të bllokimit të Bulevardit nga protesta, autobusët detyrohen të devijojnë itinerarin e tyre të zakonshëm.

Read More »

Rrëfimi tronditës/ Vajza flet për mamanë: Më la mua dhe 3 vëllezërit e mi për të dashurin, më detyron të prostitutoj

Një rrëfim tronditës vjen ditën e sotme nga Fushë-Kruja, ku një nënë braktis 4 fëmijët për të dashurin. Fëmijët e Shqipe Hysenaj kanë mesazhe të rënda për nënën e tyre. Vajza më e madhe ka rrëfyer sot në studion e ...

Read More »

Grabisin dy pika karburantesh në Vlorë, kërcënuan punonjësit me pistoletë lodër

Dy karburante janë grabitur në Vlorë, një në hyrje të qytetit, tjetri në lagjen “Pavarësia”. Sipas njoftimit të policisë, dy persona të cilët po lëviznin në këmbë dhe në gjendje të dehur u kanë marrë nën kërcënimin e armës 190 ...

Read More »

Rreh dhe kërcënon gruan me vrasje, prangat shqiptarit në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga një 45-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë dhe ka kërcënuar me vrasjen bashkëshorten e tij, ndërkohë që ishte i dehur. Kjo ngjarje mësohet se ka ndodhur gjatë natës së 18 shkurtit në ...

Read More »

U dënua për drogë dhe ekzekutimin e vrasësit të vëllait, pas 17 vitesh rrëfehet Arben Grori

Një rrëfim vjen nga 46-vjeçari, Arben Grori, I cili vuan dënimin për dy vepra penale. Shtetasi është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane për vrasjen e Naim Zyberit në 6 gusht 1997 në spitalin San Paolo, Milano, vrasësit të vëllait të ...

Read More »

Protesta kundër qeverisë, Basha: Rama, mbaje “kokën” e Tahirit, liro karrigen

Në fjalimin e sotëm para të gjithë mbështetësve të PD para kryeministrisë, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi edhe sot vendosmërinë për ti shkuar deri në fund kauzës për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Basha deklaroi se Rama ...

Read More »

Aksidenti tragjik në Cerrik ku vdiq 19- vjeçarja, prangoset një nga drejtuesit e mjeteve

Policia e Elbasanit arrestoi njëri nga drejtuesit e mjeteve të mjeteve të aksidentuara një ditë më parë në Cërrik, ku humbi jetën një 20 vjeçare dhe u plagosën katër persona të tjerë. Policia bëri me dije se u arrestua shtetasi, ...

Read More »

Dita e tretë e protestës dhe 26 vjetori i rrëzimit të bustit, flet Zogaj: Të rrëzojmë monumentin e zgjedhjeve të blera dhe të vjedhura

Një reagim për protestën e PD-së para kryeministrisë për rrëzimin e qeverisë Rama, vjen nga Preç Zogaj. Ai iu bashkua çadrës së protestës së opozitës, nga ku ndanë kujtimet e 26 viteve më parë të rrëzimit të bustit të diktatorit, ...

Read More »