Aktualitet

Fëmija qan gjatë vizitës, babai qëllon me grusht mjekun specialist

Dergoi fëmijën për kontroll për përfundoi duke grushtuar mjekun. Policia e Fierit ka arrestuar 39-vjeçarin Ilir Alushaj, banues në lagjen “29 Nëntori”. Ditën e djeshme ai shkuar në spitalin rajonal të qytetit për të vizituar djalin. Në momentet kur mjeku ...

Read More »

Arrestohen dy persona në kërkim në Tiranë, ja për cfarë akuzohen

Bien ne prangat e policise se Tiranes dy persona te shpallur ne kerkim. Burimet zyrtare kane thene se më datë 09.03.2017, nga Shërbimet e Seksionit për Kërkimin në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, është bërë e mundur kapja dhe vënia ...

Read More »

Lajm i keq nga parashikimi i motit, ja cfarë do të ndodhë pasdite

Lajme jo të mira nga parashikimi i motit. Sipas meterologeve, alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta do të karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë por pas mesdite do të ketë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira të përkohshëm. Më ...

Read More »

Kapen me drogë në Audi Q7, arrestohen dy persona në Tiranë

Dy persona jane arresuar nga policia e Tiranespasi leviznin me nje sasi droge ne automjet ne rruget e kryeqytetit. Burimet zyrtare njoftuan se më datë 09.03.2017, Specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me ...

Read More »

Vlorë, zbulohen fakte tronditëse për grabitjen e djegien e shtëpisë së biznesmenit

Ende nuk dihen autorët që shkaktuan zjarrin mbrëmjen e shkuar në banesën e një biznesmeni në Vlorë, e cila dyshohet të jetë edhe grabitur përpara se të shpërthenin flakët. Burimet nga organi i hetimit thonë paraprakisht se dy persona që ...

Read More »

Librazhd, 28-vjeçari vdes në varrimin e gjyshes, pëson infarkt

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të enjten ku një 28-vjeçar në qytetin e Librazhdit, ka humbur jetën, në varrimin e gjyshes së tij. Policia deklaroi se i riu ka humbur jetën si pasojë e një infarkti në zemër. Gjyshja ...

Read More »

Skandali, raport mjekoligjor nga arratia për t’i shpëtuar burgut

Ish-Drejtori i Burgut të Drenovës, Laert Çeliku, u shpall në kërkim policor në vitin 2015 pas investigimit të Fiksit për ryshfet. Ish-drejtori i Burgut të Drenovës, Laert Çeliku, i ka shpëtuar burgut. Ai u dënua me 3 vite burg për ...

Read More »

Rrahja e gazetarit, Elvi Fundo flet nga spitali: Ja mesazhi që më dhanë autorët

Gazetari Elvi Fundo, i cili paraditen e së martës u dhunua nga dy persona të paidentifikuar pranë stacionit të trenit në Tiranë, vijon të jetë i shtruar në spital nën kujdesin e mjekëve dhe nën ruajtjen e forcave të rendit. ...

Read More »

Kufoma në breg të detit në Zvërnec, zbulohet një detaj i rëndësishëm

Policia ka zbuluar detaje të reja për kufomën e gjetur në breg të detit në Vlorë. Trupi i seksit mashkull është gjetur mëngjesin e kësaj të enjteje në afërsi të Zvërnecit. Sipas policisë, në Portonovë në breg të detit është gjetur i ...

Read More »

Kapet banda e shqiptarëve, zbardhen vjedhjet me vlerë 20 mijë euro

Karabinierët e Pesaros, asistuar nga Policia e Ravenna dhe Barit, ka goditur një bandë hajdutësh në Itali, nje cift shqiptaresh dhe nje 29 vjeçar italian. Sipas mediave italiane, ne pranga rane Edmond Lika, 23 vjeç dhe Blediana Buna, 28 vjeç. ...

Read More »