Aktualitet

Tirane, 71-vjecari arrestohet per vjedhjen e nje telefoni

Një 71-vjeçar nga Vlora është arrestuar nga policia e kryeqytetit ditën e djeshme për vjedhje. Raportohet se Lilo Skëndi, i dënuar më parë, në rrugën “Haxhi Hysen Dalliu”, i ka vjedhur telefonin shtetasit me inicialet A.Z. Gjithashtu po për vjedhje ...

Read More »

Ekzekutoi Naim Zyberin në Itali, Arben Grori rrëfehet nga qelia e burgut

Arben Grori, 46–vjeçar, emër i njohur për drejtësinë vuan dënimin për dy vepra penale. Është deklaruar fajtor nga drejtësia Italiane për vrasjen e Naim Zyberit në 6 gusht 1997 në spitalin San Paolo, Milano, vrasësit të vëllait të tij, Artur ...

Read More »

Zjarr i madh në një apartament në Gramsh, rrezikohen banesat pranë komisariatit

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e së hënës në një apartament ne Gramsh. Nga raportimet e para thuhet se rrezikohen banesat pranë, ku ndodhet edhe komisariati i Policisë. Zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Priten detaje të tjera ...

Read More »

Tre persona godasin me shqelma e grushte ish-deputetin e PS-së

Tre persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar ish deputetin e PS-së, Agustin Markun. Marku, që është edhe nënkryetar i Qarkut të Lezhës është goditur me grushte e shqelma nga 3 persona sapo ka dalë nga një lokal në Lezhë. Policia ka nisur hetimet ...

Read More »

Fotot e dy xhepisteve të “tmerrshme” të Tiranës, nuk linin gjë pa vjedhur

Dy vajza “xhepiste” perseritese janë arrestuar nga Policia e Kryeqytetit. Ato ishin kthyer në tmerrin e pasagjerëve në urban, por edhe të klientëve në lokale, pasi vidhinin telefona, portofol dhe aksesorë të tjerë. E.L 18 vjeç dhe A.B 19 kryenin ...

Read More »

Publikohet foto, policia greke: Ja sa kg kanabis u kap në kamionin shqiptar

Një kamion me më shumë se një ton drogë u kap para disa ditësh në Kakavijë. Policia greke bën me dije se kamioni ishte me targa shqiptare dhe kishte leje ndërkombëtare qarkullimi. “Të enjten, 16.02.2017, ora 20,20, një maune me ...

Read More »

“Do të vras”, kërcënonte e rrihte gruan, policia arreston 45-vjeçarin shqiptar

Dhuna dhe kërcënimet e përsëritura ndaj gruas së tij i kanë kushtuar shtrenjtë një 45-vjeçari shqiptar, pasi ka përfunduar në pranga. Ngjarja ndodhi gjatë natës së 18 shkurtit në rrugën ‘Monte San Vito’ në Ankona, por sot është publikuar në ...

Read More »

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy grabitjet e ndodhura në rrugën Qafë Kashar-Rinas. Çerpija që njihet edhe me dy emra të tjerë, është treguar bashkëpunues me policinë dhe prokurorinë, duke treguar edhe vendin e ...

Read More »

Konflikti për lagunën, fisi Cali në gjykatë: Deputeti Prenga na kërcënoi me armë

“Do të vras, do të zhduk”. Ky është kërcënimi verbal nga deputeti Armando Prenga përpara se konflikti të rëndohej në një përplasje të armatosur për lagunën e Patokut. Dëshmitari Julian Cali pohoi se menjëherë pasi ishte kërcënuar nga deputeti Prenga ...

Read More »

Tenton vetëhelmimin ish kryetari i komunës Baz

Ish kryetari i komunës së Bazës ka tentuar të vetëhelmohet, teksa është gjetur në gjendje të rëndë në mjetin e tij nga policia. Informacionet paraprake flasin se uniformat blu janë njoftuar se 59-vjeçari ndodhej në gjendje të rëndë në mjetin ...

Read More »