Aktualitet

Tragjedia e 9 janarit/ 21 viktima nga përmbysja e gomones, ekstradohet nga Italia Elton Tafili

Skafisti i tragjedisë së 9 Janarit kur nga përmbysja e gomones humbën jetën 21 persona, ekstradohet nga Italia. Shtetasi, Elton Tafili, 43 vjeç nga Vlora ishte dënuar me 20 vjet burg, për kryerjen e veprës penale “Ndihma për kalim të ...

Read More »

Akuzohet për shpërdorim detyre, në pranga polici në Shkodër

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një polic, pasi akuzohet për shpërdorim detyre. Mësohet se 57-vjeçari Ruzhdi Mashku, me detyrë inspektor, u arrestua pasi nuk ka regjistruar në hyrje të Pikës Kufitare të Muriqanit Altin Okaj me automjetin e ...

Read More »

Detajet/ Policia tregon për grabitjen e parave në Rinas: Na qëlluan me armë

Të tjera detaje zbulohen ditë pas grabitjes së 3.2 milionë dollallëve në rrugën Tiranë –Rinas. Prokuroria ka zbardhur me detaje lëvizjet që kanë kryer dy automjetet e përshtatura si të blinduara ditën e krimit, pasi kanë marrë shumën e parave ...

Read More »

Grabitën shtëpitë e italianëve, në pranga 3 ‘skifterët’ shqiptarë

Policia italiane ka vënë në pranga 3 shtetas shqiptarë, të cilët akuzohen për vjedhje. Milano Today ka publikuar pamjet e 3 shqiptarëve që grabisnin një shtëpi në qytetin Italian.

Read More »

Kontrabandë sheqeri nga Muriqani, arrestohet doganieri

Një doganier në pikën kufitare të Muriqanit ka rënë në pranga pasi lejoi të kalonin thasë me sheqer e kikirikë kontrabandë. Policia bëri të mundur arrestimin pas operacionit të organizuar me kodimin “Bitter sugar”. Njoftimi i policisë:

Read More »

“Hakmarrja për drejtësi”/ Reagon vajza e Bujar Kaloshit: Babai im u vra për herë të dytë

Vajza e Bujar Kaloshit, pas lajmit për shpalljen të pafajshme të bandës “Hakmarrja për Drejtësi”, që mes morisë së akuzave për 17 ngjarje kriminale, renditej edhe si autore e vrasjes së babait të saj, Bujar Kaloshit, ish-drejtor i burgjeve, reagon ...

Read More »

Ngjarje tragjike në Korçë, konfliktohet për motive banale, djali djeg me benzinë nënën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçës, ku djali për motive banale, ka djegur me benzinë nënën e tij. Sipas burimeve të policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 8. Policia bën me dije se ka arrestuar shtetasin Emiljan ...

Read More »

Kapen në 2016 me 28 thasë kanabis në një magazinë, ndalohen 2 persona në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka ndaluar dy persona të cilët akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike dhe vjedhje të energjisë elektrike. Personat në fjalë ishin shpallur në kërkim nga policia e qytetit një vit më parë. Policia bën me ...

Read More »

Emri/ Parakalimi i gabuar, humb jetën 47-vjecari në Shkodër

Një person ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik që ka ndodhur sot në aksin Shkodër – Vau i Dejës. Policia bën me dije se në aksident u përfshi mjeti tip ‘Skoda’ AA 632 HK, i cili u përplas me kamion me ...

Read More »

Kush do lirohet pas Lul Berishës e ‘Hakmarrjes’? “Nesër Shullazi, javës tjetër…”

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk heq dorë nga deklaratat për “Hakmarrjen për drejtësi”. Në një status në “Facebook”, mbrëmjen e sotme Berisha përmend edhe të tjerë personazhe të botës së krimit që sipas tij do të lirohen në ditët në vijim. ...

Read More »