Aktualitet

Nënës shqiptare i marrin dy vajzat e vogla në Itali, arsyeja shokuese

Autoritetet italiane i kanë marrë dy vajzat të moshës 12 dhe 10 vjec një nëne shqiptare me banim në Itali. Sipas mediave italiane vajzat i janë marrë pasi dhunoheshin prej kohësh sistematikisht nga nëna dhe një xhaxha i tyre, shpesh ...

Read More »

“Blici”/ Si u terrorizua 30-vjeçari kur pa Policinë në lokal, ja c’bëri ai

Policia ka ndërmarrë një aksion në të gjithë vendin me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë dhe goditjen e veprimtarive kriminale. Kë Lezhë, Policia ka zhvilluar kontrolle në terren, akse rrugore, në automjeteve, lokaleve, personave si dhe banesave ku kishin informacion ...

Read More »

Kryente vepra të turpshme në sy të vajzës dhe mbante armë pa leje, në pranga 56-vjeçari nga Durrësi(Emri)

Një 56-vjeçar nga Durrësi është arrestur pasi akuzohet se kryente vepra të turpshme ndaj vajzës së tij të mitur. Burime nga policia e Durrësit bënë me dije se është arrestuar shtetasi Qemal Lushi, 56 vjeç. Ndaj Q.Lushit ka bërë kallëzim ...

Read More »

Ngjarje e rëndë në Itali, vdes tragjikisht 21-vjeçari shqiptar(Foto)

Një 21-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një mënyrë tragjike pas një aksidenti të frikshëm. Ngjarja e rëndë ndodhi në Monza mbrëmjen e së martës.

Read More »

Akuzë për vjedhje dhe tentativë vrasje, policia e Fierit ndalon 6 persona(Emrat)

6 persona të shpallur në kërkim janë ndaluar nga policia e Fierit. Mësohet se 5 prej tyre akuzohen për “Vjedhje” dhe 1 për “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë”, i dënuar me 10 vjet burgim. Nga kontrollet e ushtruar ...

Read More »

U kap në flagrancë duke prerë me sëpatë pemë, arrestohet 56-vjeçari nga Këlcyra

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga një 56-vjeçar pasi u kap në flagrancë teksa priste pemë frutore në pronësi të një personi tjetër. Policia bën me dije se është arrestuar shtetasi Safet Spahiun, banues në fshatin Tolar, Njësia Administrative ...

Read More »

Moti i keq në vend/ Bora bllokon veriun, ja zonat më problematike

Dëbora vazhdon të jetë problematike në zonat e thella malore, ndërsa rrugët kombëtare në Kukës dhe Has janë të kalueshme pa zinxhirë. Në bashkinë e Kukësit është e bllokuar Njësia Administrative Arrën me të gjitha fshatrat.

Read More »

Publikohen kriteret e reja për pranimin e studentëve në Universitetin e Tiranës

Universiteti i Tiranës ka bërë publike kri teret e reja të pranimit të studentëve për vitin akademik 2017-2018. Rektori i Universitetit të Tiranës, Prof. Dr. Mynyr Koni ditën e djeshme zbardhi kriteret e reja të pranimit në 6 fakultetet e ...

Read More »

Vendosen afatet e reja dhe kushtet për rinovimin e patentës, ja kategoritë që janë shtuar

Nga 1 janari hynë në fuqi patentat e reja, ku janë shtuar 7 kategori të reja të lejeve të drejtimit. Drejtori i drejtorisë së Drejtuesve të Mjeteve, Shkëlqim Gruda, në intervistën dhënë gazetës “Panorama” shpjegon se mosha për vlefshmërinë e ...

Read More »

Detajet/ Zbuluan lidhjen e motrës, vëllezërit vrasin të riun me thikë

Një 22-vjecar, i cili është goditur disa herë me thikë nga dy persona ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra. Ngjarja ka ndodhur këtë të martë në Vlorë dhe Policia dyshon se shkaku i sherrit me viktimën Armando Rrapaj ...

Read More »