Aktualitet

Aksi Kashar-Durrës, ministria e Transporteve: 165 milionë lekë për sinjalistikën

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto ka inspektuar sot nga afër punimet për vendosjen e tabelave sinjalizuese në aksin Kashar – Durrës.

Read More »

“Arrest me burg” për efektivin Meta, nuk ishte në detyrë gjatë atentatit të së enjtes

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Roland Meta, efektiv i policisë, i dyshuar për kryerjen e veprës penale të “vrasjes me dashje”, parashikuar nga neni 76 i Kodit Penal, ...

Read More »

Vijon aksioni i INUK në aksin Lin-Pogradec, shembet me shpërthim ndërtesa 6-katëshe

Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtare ka vijuar të enjten punën e saj në Udenisht të Pogradecit, duke shembur me eksploziv një ndërtesë 6-të katëshe.

Read More »

ARRSH njofton për gjendjen e akseve kryesore në vend, ja akset problematike

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH ) dhe Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR) janë duke ndjekur me kujdes të veçantë situatën e akseve rrugore pas rreshjeve të dëborës gjatë ditëve të fundit.

Read More »

Përplasja mes bandave në Tiranë, gjykata lë në burg policin e plagosur

Gjykata e Tiranes ka dhene sot masën e sigurisë burg pa afat për policin Roland Meta ndaj te cilit jane ngritur akuza për vrasje me dashje ndaj shtetasit Artur Baze. Polici Roland Meta akuzohet se vrau Artur Bazen por mbeti ...

Read More »

Kodheli prezanton pr/ligjin e ri: Policia Ushtarake sipas modelit kanadez e spanjoll

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka prezantuar sot para drejtuesve kryesor të Policisë Ushtarake projekt-ligjin për Policinë Ushtarake (PU).

Read More »

Sulmi terrorist në Francë, rriten masat pranë ambasadave në Tiranë

Sulmi terrorist qe tronditi mbare boten një dite me pare ka sjelle rritjen e nivelit te sigurisë jo vetëm ne Francë. Edhe ne Shqipëri, ne te gjitha selite ku ndodhen ambasadat e huaja, janë shtuar masat e gadishmerise.

Read More »

Konflikti me armë në Selenicë, prangosen 6 persona

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në qytezën e Selenicës Policia e Vlorës bën me dije se nga tërësia e veprimeve hetimore është konkluduar me arrestimin në flagrancë të 6 shtetasve, më konkretisht: Gjergj Kozma Bucaj, i datëlindjes vjec 48, ...

Read More »

Gjyqi, eksperti Çardaku ndryshon dëshminë përballë Arben Frrokut

Arben Frroku, biznesmeni i akuzuar për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj, është përballur në seancën e djeshme me ekspertin kriminalist Ndoc Çardaku.

Read More »

Atentati te Rruga e Kavajës, viktima hetohej për vrasje me pagesë

Personi më pak i njohur nga të implikuarit në përplasjen me armë mes grupeve rivale në Tiranë mbrëmjen e të hënës ishte Artur Baze i njohur ndryshe me emrin Arjanit Sterjo, i dyshuari si atentator, që mbeti vetë i vrarë.

Read More »