Aktualitet

Gjendet i vdekur 70 vjeçari në Gur i Zi, dyshohet të jetë vrarë

Policia e Shkodres njoftoi se rreth ores 06.00 eshte marre informacion  se ne fshatin Ganjolle, Komuna « Guri i Zi », eshte gjetur i vdekur ne banese shtetasin L. J., vjeç 70, i cili jetonte i vetem ne banese, si dhe banesa ...

Read More »

Holanda ekstradon në Itali “Messin” shqiptar të drogës

Ekstradohet nga Hollanda në Itali, shqiptari që ka arritur të dërgontë në Itali mbi 200 kilogramë drogë në muaj. Bledar Pajana, i njohur ndryshe si “Messi i Shqipërisë” u dërgua në burgun Rebibbia në Romë. Sipas mediave italiane Pajana e ...

Read More »

Përndiqte prej dy vitesh gazetaren Jonida Shehu, arrestohet 33-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka ndaluar një shtetas të akuzuar për përndjekje ndaj gazetares Jonida Shehu, drejtuese e emisionit “Pasdite në Top Channel”. Lajmi është bërë me dije në komunikatën e policisë së Tiranës ku thuhet se Komisariati Nr 1, ka ...

Read More »

Lezhë, zjarr në stallë, digjen 30 krerë bagëti

Policia e Lezhes njoftoi se sot ne ora  18.40, është marrë informacion se në fashtin Shkami i Kuq, Torovicë komuna Balldre, Lezhë, ka renë zjarr ne nje stallë bagëtish në pronësi të shtetasit Prend Jaku. Janë njoftuar sherbimet e

Read More »

Kukës, kundërshtuan urdhrin e policisë, burg 5 banorëve të fshatit Kolsh

Gjykata e Kukësit ka dhënë sot  masën e sigurisë për 11 banorët e fshatit Mamëz të komunës Kolsh, të ndaluar me 19 mars të këtij viti për kundërshtim me dhunë ndaj  forcave të policisë gjatë kryerjes se detyrës . 

Read More »

Prokuroria e ka zbuluar motivin e inskenimit të vrasjes së dy deputetëve?!

Prokuroria duket se ka zbuluar motivin se pse është e sajuar historia e vrasjes se dy deputeteve, Tom Doshi dhe Mhill Fufi dhe kush ka qene ideatori i gjithë kësaj historie. Burime nga organi i akuzës kane bere me dije ...

Read More »

Bulqizë, një i moshuar gjendet i vdekur poshtë urës së Cerenecit

Trupi i pajetë i një të moshuari është gjetur mëngjesin e sotëm në Bulqizë. Viktima është identifikuar si shtetasi Ukë Markja rreth 70 vjeç.

Read More »

Vjedhja e energjisë, javën e fundit 19 të prangosur dhe 21 në kërkim

Vijon puna e përbashkët e Policisë së Shtetit dhe OSHEE-së, në të gjithë vendin  për evidentimin dhe vënien para drejtësisë të autorëve të vjedhjes së energjisë elektrike, si dhe për ndërprerjen  e lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike. Në  të ...

Read More »

Kurbin, prangoset autori i vrasjes së një jave më parë

Nga shërbimet e Komisariatit të policisë Kurbin u bë e mundur  kapja e personit në kërkim Deli Alkurtaj, vjeç 50 , banues në fshatin Gërnac- Milot. Ky shtetas ishte shpallur në kerkim me datën  14.03.2015 si dyshuar se veprën penale

Read More »

I vendosën tritol në makinë, kthehet nga Italia ish-drejtori i burgut të Fushë Krujës

Ish-Drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Arben Suloj, është rikthyer ditën e sotme në Shqipëri pas mjekimit të marrë në Itali nga plagët e marra në atentatin me eksploziv ndaj tij mëngjesin e 19 janarit.

Read More »