Aktualitet

Çfarë i uroi Fatmir Haklaj tropojanëve në 1998, nëntë muaj para vrasjes së Azem Hajdarit

Pas 7 pritash dhe atentatesh Fatmir Haklaj do mbyllte sytë përgjithmonë në 4 nëntor 1999. I akuzuari kryesor për vrasjen e Azem Hajdarit, do të qëllohej për vdekje rreth orës 19:15 të asaj dite me një plumb pas shpine, në ...

Read More »

Janinë, dy shqiptarë në pranga u kapën me 530 kg kanabis

Një sasi prej 530 kilogramë kanabis u sekuestrua nga Antidroga e Janinës në afërsi të fshatit Konicë, gjatë orëve të para të mëngjesit të së hënës. Lënda narkotike ishte ngarkuar në një rulotë me targa greke, e marrë me qera ...

Read More »

Shkodër, “Hummer”-i përplas çiklistin; arrestohet drejtuesi

Një përson që po lëvizte me biçikletë është aksidentuar mesditën e së hënës në qëndër të qytetit të Shkodrës, në vendin ku dikur ndodhej monumenti “Pesë Heronjtë e Vigut”. Automjeti që ka shkaktuar aksidentin është larguar nga vendi i ngjarjes, ...

Read More »

Arrestohet bosi shqiptar i drogës në Itali, kishte mbi 4000 klientë

“Il Messaggero” raporton se një shqiptar 37-vjeç, emri i të cilit nuk është bërë i ditur ishte shënjestra kryesore e operacionit të antidrogës të policisë së Perugias të quajtur “Big Rock” (Guri i Madh). 37-vjeçari ishte pronari i një dyqani ...

Read More »

Djemtë e abuzuar ndryshojnë dëshmitë, Gjykata refuzon lirimin e “pedofilit” David Brown

Gjykata e Tiranës me vendimin e saj, ka refuzuar rihapjen e çështjes për ish-drejtuesin administrativ të fondacionit “Fëmijët e Tij” në Shqipëri, David Brown, i akuzuar për pedofili. Trupa gjykuese ka deklaruar se kërkesa duhet të ishte bërë në fazën ...

Read More »

Arrestohet bosi shqiptar i drogës në Itali, 37-vjeçari kishte mbi 4000 klientë

Policia italiane ka arrestuar një shtetas shqiptar pasi akuzohet se është ndër bosët më kryesor të drogës në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se arrestimi i 37-vjeçarit shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, u bë pas ...

Read More »

Shkodër, aksidentohet me automjetin, plagoset rëndë drejtuesi i biçikletës

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Shkodër, ku një 58-vjeçar që po lëvizte me biçikletë u përplas rëndë nga një mjet. Policia njofton se aksidenti ndodhi rreth orës 10.35 minuta tek sheshi “Demokracia” ku mjeti tip Fuoristradë Hamer me ...

Read More »

Rrëfimi shokues/ Familja më shiti tek 80 vjeçari për 6 mijë euro

Një rrëfim prekës vjen ditën e sotme në emisionin “Me zemër të hapur” në Neës 24, ku një 40-vjecare nga një fshat i thellë i Shkodrës ka treguar se ajo u detyrua të martohej me një 80 vjeçar për 6 ...

Read More »

Akuzohen se trafikonin drogë në burgjet greke, arrestohen 7 shqiptarët

7 shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke nën akuzën se trafikonin drogë dhe telefona celularë në burgjet e vendit. Fillimisht është arrestuar një gardian i burgut Agios Stefanos të Patras. Në makinën e 48 vjeçarit, u gjetën 1,131 gr ...

Read More »

Studentët që goditën kryeministrin me vezë shokojnë në gjyq: Pendimi i vetëm që kemi është që…

Ditën e sotme gjykata e Tiranës ka dënua rme dy muaj burg tetë student që goditën me vezë Ramën. Dëninmi do të konvertohet në 60 orë pune në komunitet, që do të shlyhet brenda 6 muajve.

Read More »