Aktualitet

Greqia nis hakmarrjen ndaj ushtarëve që bënë shqiponjën

Publikimi i ketij imazhi ne median greke se fundi mund te sjelle pasoja per djemte qe bene shqiponjen. Ndonese mbetet ende e paqartë nëse është një foto e vjetër ose jo, kjo foto ka shkaktuar tension orët e fundit në ...

Read More »

Sulm i frikshëm ndaj azilkërkuesit shqiptar në Gjermani, i presin…

Një përleshje ka ndodhur të shtunën në komunën Murr në Gjermani. Një person, i paidentifikuar nga autoritetet, ka sulmuar me thikë një azilkërkues kosovar duke ia prerë gishtin e vogël. Përleshja ka ndodhur rreth orës 16:00 dhe në të ishin ...

Read More »

Video e policisë, Saimir Tahiri: Këto 60 sekonda mund t`ju shpëtojnë jetën

Policia e shtetit publikoi nje video ndergjegjesuese ne lidhje me vendosjen e rripit te sigurimit dhe zbatimin e rregullave te qarkullimit rrugor. Video e policise, shpeton jete by agjencialetraal Sipas ministrit te Brendshem Saimir Tahiri, videoja eshte e rendesishme pasi ...

Read More »

Breshëri armësh në ajër në Tiranë, arrestohet 19-vjecari që ngjalli panik

Qëllon me armë zjarri në ajër, arrestohet në flagrancë 19 vjeçari ne Tirane. Policia e kryeqytetit njoftoi se rreth orës 15:00, në numrin e emergjencave 112, ka ardhur informacion se në Rrugën “Coca Cola”, zona e Nishtullës 3, ka të ...

Read More »

Historia e trishtë e gruas së mallkuar që në lindje nga babai

Bashkëshorti i saj është larguar vite më parë pa lënë gjurmë. Ndërkohë me të birin është detyruar të bëjë atë që një nënë nuk do të kishte dashur kurrë ta bënte. Por, Kimetja mendon se dikush tjetër ka vuajtur më ...

Read More »

“Do arrestohesh, je i dehur…OK OK”. Shoferi bie në pranga, i dha 2 mijë lekë policit

Një shofer 27-vjecar ka rënë në prangat e Policisë, pasi ka tentuar ti japë një efektivi 2000 lekë me qëllim shmangien e testit të alkolit. 27-vjecari me iniciale O.V është ndaluar sot nga patrulla e Policisë në rrugën“Dervish Hima”. Pas kontrollit ...

Read More »

Vdekja në ashensor, hetimet në ngërç. Policia nuk gjen dot shkaktarin

Policia e Tiranës do të referojë në Prokurori për hetime të mëtejshme ngjarjen ku ngeli e vdekur në ashensor 29-vjeçarja Drilona Duriçi. Por, burimet thanë për Top Channel se referimi do të bëhet në formën e materialit vlerësues, çka do ...

Read More »

U kap me kokainë në Londër, i riu shqiptar dënohet me 3 vite e gjysmë burg

Një 25-vjecar nga Shqipëria, i cili u  kap me kokainë është dënuar me tre vite e gjysmë burg. Elton Qosja, 25 vjeç, u dënua për posedim të drogës së klasit të lartë, pasi ishte shpallur fajtor para Kishtlindjes.

Read More »

EMRAT/ “Plakush, të…”, italiani qëllon me 6 plumba vëllezërit shqiptarë

Dy vëllezër shqiptarë ne Itali u qëlluan me plumba nga një i moshuar. Mediat lajmerojne se shtetasi Mario Boçi ka mbetur i plagosur me armë zjarri, ndërsa vëllai i tij, Altin Boçi ka arritur te shpetoje pa pësuar dëmtime. Ata ...

Read More »

Itali, 27 vjeçari shqiptar vdes tragjikisht, babai: Jemi të tronditur!

Një shqiptar ne moshe te re, ka humbur jetën në mënyrë tragjike, ne kohen kur ishte ne pune. Shtetasi Erion Myrtaj, 27 vjeçar punonte pranë një kompanie duke transportuar mobilje. Gjatë punës, ai ka përfunduar pa ndjenja në tokë. Pronarët ...

Read More »