Monday, June 25, 2018

LIVE

Kolumbia fiton thellë dhe pret kualifikimin, Polonia largohet nga Botërori

Kombetarja e Kolumbise ka fituar bindshëm 3-0 ndeshjen ndaj Polonisë, duke shpresuar për kalimin e fazës së grupeve me një fitore ndaj Senegalit. Për kolumbianët...

Trondit trajneri i Argjentinës, Messi jashtë formacionit ndaj Nigerisë

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, është duke planifikuar ndryshime në ndeshjen më vendimtare të ekipit të tij kundër Nigerisë të martën në Shën Petersburg,...

Udhëtoi mbi 3 mijë km për të parë Anglinë, harroi biletën...

Dagllas Moreton, arriti në Nizhni Novgorod për të parë kombëtaren e tij ndaj Panamasë, duke e ditur se një fitore do i siguronte kalimin...

Tifozi i çmendur udhëtoi 200 milje për të parë Angli-Panama, por...

Një tifoz in çmendur i futbollit anglez nga Bristol ka udhëtuar mijëra milje për në Kupën e Botës në Rusi - dhe më pas...

Përfundon ndeshja. S’ishte si të ndoshte ndryshe, Anglia siguron kualifikimin për...

Ka përfunduar ndeshja Angli – Panama, me rezultatin e thellë 6 – 1, të “Tre luanëve”. Me këtë rezultat, anglezët siguruan kualifikimin për në turin...

Pas 6 goditjeve të forta, Panamaja shënon golin e nderit

Pas 6 golave të pësuara nga Anglia, Panama ka shënuar më në fund golin e nderit. Një top i ardhur nga krahu i majtë i...

Anglia vijon me golat, shënon të 5-tin

Janë dashur jo më shumë se 5 minuta, që anglezët të shënojnë golin e 4 e të 5-të ndaj Panamasë. Ka qen një rifillim i...

Anglia ndëshkon sërish Panamanë, Kane dyfishon rezultatin me 11-metërsh

Në minutën e 22, të pjesës së parë, Anglia ka dyfishuar rezultatin ndaj Panamasë. Ka qenë një goditje e fuqishme e kapitenit anglez Kane, që...

Anglia shkatërron Panamanë, ja skema qe anglezët janë të pathyeshëm

Kapiteni i Anglisë ka deklaruar ditën e djeshme se ndeshja me Panamanë do të ishte e lehtë për ta edhe kështu ka rezultuar. Vetëm...

Mohamed Salah shpallet “Qytetar Nderi” i Çeçenisë: Titull i merituar

Mohamed Salah është shpallur “Qytetar Nderi” i Çeçenisë. Ai që e ka bërë të ditur këtë është udhëheqësi çeçen, Ramzan Kadyrov. Egjipti, i cili do...
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

KALENDARI I NDESHJEVE

Stadiumet dhe ndeshjet

Mordovia Arena (Saransk)

Mordovia Arena (Saransk) Kapaciteti: 45,015 Ndeshjet: 16 June 2018 19:00 – Peru vs Denmark – Group C 19 June 2018 18:00 – Colombia vs Japan –...

Samara Arena

Samara Arena (Samara) Kapaciteti: 44,918 Ndeshjet: 17 June 2018 16:00 – Costa Rica vs Serbia – Group E 21 June 2018 19:00 – Denmark vs Australia – Group...

Rostov Arena

Rostov Arena (Rostov-on-Don) Kapaciteti: 45,000 Ndeshjet: 17 June 2018 21:00 – Brazil vs Switzerland – Group E 20 June 2018 18:00 – Uruguay vs Saudi Arabia – Group...

Nizhny Novgorod Stadium

Nizhny Novgorod Stadium Kapaciteti: 44,899 Ndeshjet: 18 June 2018 15:00 – Sweden vs Korea Republic – Group F 21 June 2018 21:00 – Argentina vs Croatia – Group...