Author Archives: Or-Ne_La

Një lajm i mirë, analiza më e re ju zbulon sëmundjen kronike tri vjet më herët

Një analizë e re ju zbulon një sëmundje kronike tri vjet më herët. Të paktën kështu janë shprehur shkencëtarët amerikanë. Ata thanë se përmes formulës ku kombinohet mosha e pacientit dhe të dhënat e fituara përmes analizës së gjakut, në ...

Read More »

E pabesueshme/ Ja risia e fundit e Instagramit! Ky program kujdeset shumë për përdoruesit e tij (Foto)

Risitë e Instagramit shtohen cdo ditë, duke i bërë përdoruesit edhe më shumë të ‘apasionuar’ pas tij. Mësohet se e fundit në këtë aplikacion është mjegullimi i mjegullojë “përmbajtjeve të ndjeshme”, edhe nëse fotot apo videot e postuara nuk shkelin ...

Read More »

Amvisa shokon të gjithë, e pabesueshme ajo që gjen në vezë pasi e zien (Foto)

Një grua nga Skocia ka shokuar të gjithë pas asasj që gjeti në vezën e zier. Sally Thomson nga Cumbria ka zier gjashtë vezë pule dhe pasi e ka qëruar njërën prej tyre, ka nisur ta hajë.

Read More »

Policia zbulon identitetin e terroristit në Londër, i bën apel qytetarëve

Ditën e sotme policia britanike ka publikuar një imazh të sulmuesit në Ëestminster Khalid Masood. Ai është i njohur më parë me emrat; Adrian Elms dhe Adrian Russell Ajao, por ka pasur edhe pseudonime të tjera.

Read More »

Nëna ‘’turpërohet’’, e pabesueshme ajo që i vendos vajzës në çantën e shkollës (Foto)

Në Australi është raportuar një ngjarje vërtetë qesharake por dhe shokuese. Një nënë nga pakujdesia, në cantën e shkollës së vajzës, në vend të lëngut, së bashku me ushqimin ajo ia ka dhënë edhe pijen alkoolike, e cila ka në ...

Read More »

Ja rreziqet që nuk e dinit se vijnë nga depilimi në vendet intime

Higjena dhe pastërtia është primare për nëj femër, duke mos marrë parasysh pasojat. Por, e dini se depilimi në zonat intime mund të çojë deri te përhapja e viruseve? Mjekët francezë kanë paralajmëruar se duke shtuar që në dekadën e ...

Read More »

Zbardhet e vërteta e dinamitit në Fierzë, ja çfarë ka ndodhur

Një ditë pas ngjarjes shokuese në liqenin e Fierzës, ku u gjetën tonelata me peshq të ngordhur, reagon Inspektorati i Peshkimit. Sipas këtij institucioni, peshku nuk është vrarë me lëndë plasëse dinamit por dyshohet se peshku është marrë përmes rrjetave ...

Read More »

Shokuese/ Vajza bën seks me qenin e saj, dhe… (Foto)

Një lajm shokues raportohet në SHBA, ku dyshohet se një vajzë ka kryer marrëdhënie me qenin e saj. Jenna Driscol do të dalë para gjyqit pasi policia ka gjetur në telefonin e saj një video ku dyshohet se ajo po ...

Read More »

Janë këmbët e një femre, por çfarë fsheh në të vërtetë ajo foto?

Një foto ka cmendur rrjetin, pasi ajo që fsheh ajo foto është jashtë cdo gjëje të parë më parë. Në fotografi shihet një grua e cila është ulur në mënyrë mjaft të çuditshme. Ajo i ka ndërthurur fort këmbët, por ...

Read More »

Albana Osmani e nderuar, ja dhurata që merr nga kryeministri Rama (Foto)

Albana Osmani, moderatorja e mirënjohur ka ndarë me fansat e saj një dhuratë të marrë nga kryeministri Rama. Ajo tregon se në një takim që ka pasur me kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën, ai i ka dhuruar asaj një fletore ...

Read More »