Author Archives: Or-Ne_La

Zbardhen vjedhjet e dy “skifterëve” nga Tirana, në prana 36-vjeçari, në kërkim bashkëpunëtori(Emrat)

Një 36-vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi  në bashkëpunim me një shokun e tij të shpallur në kërkim bënin kërdinë, duke vjedhur sensorë, navigatorë, pasqyra dhe aksesorë të tjerë automjetesh në kryeqytet.

Read More »

Njoftimi shokues i BBC-s për Donald Trump, ja e vërteta(Foto)

Një prej degëve të BBC ka raportuar se Donald Trump është qëlluar me armë zjarri

Read More »

Donald Trump i ‘’zhgënjyer’’, bën ‘’gafën’’ e parë si president i Amerikës (FOTO)

Donald Trump pasi u emërua zyrtarisht president i SHBA-ve ndërroi foton e ballinës së llogarisë së tij “POTUS” në Twitter, por ajo fotografi ishte e inaugurimit të Barack Obamas në vitin 2013.

Read More »

Vdekja tragjike e 29-vjeçares, ISHTI: Çfarë e shkaktoi zjarrin në ashensor

Të tjera shkaqe zbardhen për rënien e zjarrit në një pallat në zonën e ‘Freskut’, ku humbi jetën tragjikisht një nënë 29-vjeçare. 

Read More »

Njihuni me shpikjet më të mira të myslimanëve

Njihuni me 8 gjërat e krijuara nga bota islame dhe që sot janë shumë të përdorura dhe shumë të dobishme në jetën e njeriut.

Read More »

Parlamenti turk miraton reformën kushtetuese që fuqizon presidentin

Parlamenti i Turqisë ka miratuar sot një paketë të gjerë të reformës kushtetuese që ka për qëllim të fuqizojë më shumë presidencën e Recep Tayyip Erdoganit duke krijuar mundësinë që referendumi të votohet edhe nga populli.

Read More »

Të lënduar nga dashuria, ndiqni këto hapa për të rifituar vetveten

Një histori e gabuar dashurie në jetë nuk do të thotë të dorëzohesh dhe të hedhësh tej cdo të mirë që të vjen pas. Ja si ta rifitoni vetveten dhe lumturinë pas një dashurie të thyer:

Read More »

Kurrësesi mos e përdorni telefonin me ekran të thyer, ja pasojat

Pakujdesia na bën që të mbajmë telefona me ekrane të thyer, mirëpo kjo është dicka jo e mirë. Edhe pse përfundimisht nuk është konstatuar, shumica e ekspertëve konsiderojnë që duke e përdorur ekranin e thyer veten ia ekspozojmë rrezatimit.

Read More »

Prej 10 vitesh seks me kushuririn, tashmë kanë një fëmijë, reagon djali: “Fëmija nuk është i imi”

Postimi i disa kohëve më parë, ku një vajzë publikon rrëfimin shokues merr një kundërpërgjigje. Ajo tregon se prej 10 vitesh ka kryer marrëdhënie me kushuririn e saj, më saktë baballarët e tyre janë djem xhaxhallarësh. Po ashtu, ajo ka ...

Read More »

Përkujtohet ’21 Janari’, Rama: Drejtësia po afron. Sot askush s’ka frikë që mund të qëllohet nga Kryeministria

Kryeministri Rama gjatë takimit me familjarët e viktimave të 21 janarit ka deklaruar se askush nuk ka më frikë të protestojë para Kryeministrisë. Nuk mund të imagjinohet më se nga dritaret e godinës mund të shkrehen plumba me urdhër të ...

Read More »