Sulmon Balliu: Kundër këlyshëve të Enver Hoxhës!

2

Banorët e ‘Astirit’ janë ngritur edhe sot kundër projektit të “Unazës së Madhe”, nga i cili rrezikojnë shembjen e banesave të tyre. Në ditën e 99 të protestës i janë bashkuar edhe deputëtet e opozitës, si të PD-së ashtu edhe LSI-së.

Deputeti Klevis Balliu, nga protesta u shpreh se kryeministri Edi Rama ka kohë deri më datë 15-shkurt që të largohet nga Shqipëria.

Kliko per me shume info

“Kjo është arsyeja pse qytetarët janë në protestë, janë kundër kësaj monstre që i ka rrjepur qytetarët shqiptarë. Siç thotë edhe Unaza, tik tak, zoti kryeministër se ke kohë deri me 15, që të largohesh nga ky vend.

Në këtë vend të bekuar nga zoti, nuk ka vend për tradhëtarët. Do i bëja thirrje çdo qytetari dhe çdo efektivi të policisë për t’u ngritur kundër krimit, kundër këlyshve të Enver Hoxhës, për të mirëkthyer mirëqënien tonë si popull”, u shpreh Balliu

2 COMMENTS

  1. O Ram tregoje veten qe je burre, qiua rrobt n pidh ktyre goreve qe bejn presjon t ikesh nga Shqipria.
    T kisha qen n vendin tat un do i kisha shkerdhy far e fis, t hecnin me paterica i madh e i vogel.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.