Turqia provokon Greqinë, dy avionë turq në ishujt grek

0

Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë janë tensionuar akoma më shumë këtë të premte.

Mediat greke raportojnë se dy avionë turq të tipit F-16 kanë shkelur pa njoftuar hapësirën ajrore greke. Ata kanë fluturuar mbi ishullin e Agathonisi.

Kliko per me shume info

Avionët luftarak kanë kaluar fillimsht në orën 12:03 të mesditës dhe më pas rreth orës 12:42 pa bërë asnjë lajmërim ndërsa janë larguar pas njoftimit të bërë nga flota ajrore greke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.